2. Uluslararası Taekwondo Turnuvası Başlıyor

Çiğli Belediyesi ile Türkiye Taekwondo Federasyonu işbirliğiyle 16-18 Kasım 2012 tarihlerinde Türkiye'nin en büyük özel taekwondo turnuvası olan 2.Uluslararası Taekwondo Turnuvası düzenlenecek.

2. Uluslararası Taekwondo Turnuvası Başlıyor

Çiğli Belediyesi ile Türkiye Taekwondo Federasyonu işbirliğiyle 16-18 Kasım 2012 tarihlerinde Türkiye'nin en büyük özel taekwondo turnuvası olan 2. Uluslararası Taekwondo Turnuvası düzenlenecek. Konu ile ilgili basın toplantısı yapan Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, bu turnuva ile sadece Çiğli'nin değil, İzmir'in yurtiçi ve yurtdışında temsil edildiğini söyledi.

Halkapınar Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek turnuvanın açılış seremonisi 17 Kasım 2012 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. 18 Kasım tarihine kadar devam edecek olan turnuva 09.00 ile 20.00 saatleri arasında İzmirliler tarafından ücretsiz olarak takip edilebilecek.

Yerli yabancı birçok kulübün ilgi gösterdiği turnuvaya,

Türkiye'den 163 kulüp, yurtdışından ise 7 ülkeden 11olmak üzere toplam 174 takım kayıt yaptırdı. Binden fazla taekwondocunun katılımının beklendiği turnuvada müsabakalar yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere 3 kategoride yapılacak. Katılan yabancı ülkeler ise Azerbaycan, Irak, Bulgaristan, Danimarka, İran, Almanya ve Afganistan.

ÜST SEVİYEDE TAEKWONDOCULAR GELİYOR

Yurtiçi ve yurtdışında önemli dereceleri sahip nitelikli sporcuların katılımı ve yarışan kulüp sayısı bakımından Türkiye'deki en büyük özel taekwondo organizasyonu olan turnuvaya başvurular, milli takım, kulüp ve bireysel düzeyde kabul edildi. Başvurular 12 Kasım Pazartesi saat: 24.00'da sona erdi. Yurt içi ve yurtdışından müsabakalara yapılacak olan başvuruların, bu güne kadar yapılmış olan özel turnuvalar içerisinde rekor düzeyde olması bekleniyor.

Kıyasıya rekabetin yaşanacağı müsabakalarda ayrıca en teknik ve en centilmen sporcu ödülleri verilecek.

AÇILIŞ SEREMONİSİ CUMARTESİ GÜNÜ

16 Kasım Cuma günü sabah 09.00'da başlayacak turnuvanın açılış seremonisi 17 Kasım Cumartesi günü saat 14.00'da yapılacak. Tüm takımların bando eşliğinde geçit töreni yapacağı seremonide çeşitli yörelerin folklor gösterilerinin yanı sıra özel taekwondo şovları yer alacak.

OLİMPİYATLARDA MADALYA GETİREN SPOR

Taekwondo sporuna katkılarından dolayı geçtiğimiz ay Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Çiğli'nin taekwondo sporuyla Türkiye ve yurtdışına açıldığını söyledi. İzmir'in tanıtımı açısından önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirten Başkan Solak, 2012 Londra Olimpiyatları'nda Türkiye'nin aldığı 5 madalyadan 2 tanesinin taekwondo branşından alındığına dikkat çekti. Başkan Solak şunları söyledi: "Taekwondo çok başarılı sporcuların yetiştiği bir alan. Londra Olimpiyatlarında da bir altın ve bir gümüş madalyayı taekwondodan kazandık. Diğer spor dalları arasında popülaritesini her geçen gün artıran taekwondo, gelişen yapısıyla gençlerin ilgisini daha çekmeye başladı. Belediyemizin taekwondo branşında yetişen sporcuları 12 yıldan fazla bir süredir yurtiçi ve yurtdışında katıldıkları müsabakalarda önemli başarılara imza atarak bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Biz de yaşadığımız bu sevdayı, İzmir'e ve Çiğli'ye hizmet etme sevdasıyla birleştirerek, belediyemize yakışır bir şekilde bu güne kadar Türkiye'de özel turnuvalar kategorisinde yapılmış en büyük ve en kapsamlı taekwondo organizasyona ev sahipliği yapmak istedik. Bu turnuva bu güne kadar yapılmış tuırnuvalar arasında sporcu katılımının en yüksek olduğu turnuva olacak" diye konuştu.

Müsabaka kategorileri ise yıldızlarda 13 - 14 yaş, gençlerde 15-17 yaş, büyüklerde 18 ve üstü yaş olduğu açıklandı. - İZMİR