2. Uluslararası Alanya Bisiklet Turu

2. Uluslararası Alanya Bisiklet Turu

2.Uluslararası Alanya Bisiklet Turu'nu Manisaspor'un Sırbistanlı sporcusu Gabor Kasa kazandı.

2. Uluslararası Alanya Bisiklet Turu

2. Uluslararası Alanya Bisiklet Turu'nu Manisaspor'un Sırbistanlı sporcusu Gabor Kasa kazandı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen ve Uluslararası Bisiklet Birliği'nin (UCI) yarış takviminde yer alan 2.2 kategorisindeki 2. Uluslararası Alanya Bisiklet Turu sona erdi.

Turun dördüncü etabı olan 114.7 kilometrelik Alanya-Manavgat etabında 40 spocu pedal çevirdi. Kleopatra Plajı'nda TBF Başkanı Emin Müftüoğlu'nun startını verdiği yarışta sporcular, Manavgat Otogar Kavşağı'ndan tekrar Alanya'ya gelerek başlangıç noktasında yarışı bitirdi.

Etabı, Konya Tortu Şeker Spor takımından Hüseyin Özcan 2.48.24'lük derecesiyle birinci sırada tamamladı. Etapta, Ukrayna takımında Sergiy Shumilov 2.48.25'lik süresiyle ikinciliği, Manisaspor'un Sırbistanlı sporcusu Gabor Kasa da 2.49.22'lik süreyle üçüncülüğü elde etti.

Yarış sonunda düzenlenen ödül töreninde sporculara madalyaları verildi.

Turun galibi Gabor Kasa'ya sarı mayoyu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak giydirdi. Turda en iyi sprinter olan Brisaspor'dan Nazım Bakırcı yeşil mayonun, en iyi tırmanma sprinteri olan İran takımından Mohammaad Pauri da kırmızı mayonun sahibi oldu. Turda takım klasmanında da birinci Manisaspor, ikinci Konya Tortu Şeker Spor, üçüncü ise İran oldu.

Tur sonunda gazetecilere açıklama yapan TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, 40 yıl sonra olimpiyatlara katılmayı garantilediklerini söyledi. Müftüoğlu, yol bisikletinde 2012 Londra Olimpiyatları'na iki sporcu ile katılmayı garantilediklerini ifade ederek, Dünya Bisiklet Birliği'nin yapacağı toplantıda alınacak karar sonrası sporcu sayısının 3'e yükselme ihtimali olduğunu da sözlerine ekledi.

- ANTALYA

Kaynak: AA