2 Top Meyveli Dondurma, Günlük Vitamin İhtiyacınızı Karşılıyor

2 Top Meyveli Dondurma, Günlük Vitamin İhtiyacınızı Karşılıyor

Kış Aylarında kendinizi uykusuz ve yorgun hissediyorsanız: 2 top meyveli dondurma, günlük vitamin ihtiyacınızı karşılıyor.

2 Top Meyveli Dondurma, Günlük Vitamin İhtiyacınızı Karşılıyor

Kış Aylarında Kendinizi Uykusuz ve Yorgun Hissediyorsanız...


Her mevsim tüketilebilen özellikle çocukların vazgeçemediği dondurma, içerdiği besin değerleri nedeniyle önemli bir enerji, mineral ve vitamin kaynağı. Karbonhidrat, protein, kalsiyum, fosfor, demir, çinko, magnezyum, A, E, C, D ve B vitaminleri yönünden zengin içeriği sayesinde dondurma aynı oranda süte göre daha yüksek seviyede enerji, mineral ve vitamin kaynağıdır. Bu nedenle dondurma, çocuklar ve özellikle çeşitli nedenlere bağlı olarak kendini uykusuz, yorgun ve stresli hisseden bireyler için tüketilmesi gereken bir besindir.
Kemik sağlığının korunmasında, kas kasılmasında, kanın pıhtılaşmasında önemli bir role sahip olan kalsiyum vücudumuzda en çok bulunan minerallerden.

Günlük kalsiyum ihtiyacı özellikle çocuklarda, yaşlılarda ve hamilelerde daha fazla artış göstermekte. 2 top meyveli dondurma tüketmek, yaklaşık 150 mg kalsiyum almamızı sağlayarak günlük kalsiyum ihtiyacımızı karşılamaya destek oluyor.