2 Metre 42 Santimlik Sultan Yardım Bekliyor

2 Metre 42 Santimlik Sultan Yardım Bekliyor

Dünyanın En Uzun Boylu Kişilerinden Biri Olarak Bilinen 2 Metre 42 Santim Boyundaki Mardinli 26 Yaşındaki Sultan Köysen, Köyden İl Merkezine Gelip Fizik Tedavisi Görmek İçin Mardin Valisi Mehmet Kılıçlardan Araç Desteği Beklediğini Söyledi.

2 Metre 42 Santimlik Sultan Yardım Bekliyor

DÜNYANIN en uzun boylu kişilerinden biri olarak bilinen 2 metre 42 santim boyundaki Mardinli 26 yaşındaki Sultan Köysen, köyden il merkezine gelip fizik tedavisi görmek için Mardin Valisi Mehmet Kılıçlardan araç desteği beklediğini söyledi.

Mardin'in Derik İlçesi'ne bağlı Dede Köyü'nde yaşayan Sultan Köysen, fizik tedavi merkezine gelip tedavi olmak için Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar'dan araç desteğinde bulunmasını istedi. 2 metre 42 santim boyundaki Köysen’in ağabeyi Hasan Köysen, kardeşini her hafta fizik tedavi için köyden Mardin'e getirmek zorunda kaldığını belirterek şöyle dedi:

“Köy ile hastane arasında 70 kilometrelik mesafe var. Gelirimiz yok, araba tutmak için para gerekiyor. Kimse bizlere yardımcı olmuyor. Hiç olmazsa haftada bir araba bizlere tahsis edilse çok iyi olur. Bu konuda Mardin valimizden ve hayırsever işadamlarından yardım bekliyoruz.”

Yakınlarının yardımı ile yürüyebilen Sultan Köysen, yürüyemediği için köydeki evine hapis olduğunu bu nedenle kendilerine yardım edilmesini istedi.

Kaynak: DHA