2//Beşiktaş Taraftarından Futbol Federasyonu'Na Protesto...

2//Beşiktaş Taraftarından Futbol Federasyonu'Na Protesto...

Siyah Beyazlı Taraftarlar, Futbol Federasyonu'nu Kırmızı Kartlar ve Küreklerle Protesto Etti

2//Beşiktaş Taraftarından Futbol Federasyonu'Na Protesto...

SİYAH BEYAZLI TARAFTARLAR, FUTBOL FEDERASYONU'NU KIRMIZI KARTLAR VE KÜREKLERLE PROTESTO ETTİ

FEDERASYONUN İSTİNYE'DEKİ BİNASINA GİDEN TARAFTARLAR, BİNANIN ÖNÜNE SİYAH ÇELENK BIRAKTI

BEŞİKTAŞ TARAFTARI, FEDERASYONU CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL'E ŞİKAYET ETTİ

PROTESTO GÖSTERİLERİNDE 226 POLİS GÖREV YAPTI

Beşiktaş'ın 18 Nisan'da Süper Lig'in 30. haftasında oynadığı ve 1-0 kaybettiği Fenerbahçe derbisinde Siyah Beyazlı takımın aleyhine yapıldığı iddia edilen hakem hatalarını ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu protesto etmek isteyen Beşiktaş taraftarı, bugün Beşiktaş semtinde toplandı.

Saat 12.00'de toplanmaya başlayan yaklaşık 300 kadar siyah beyazlı taraftar, ilk olarak basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında federasyona ve hakemlere duyulan tepki dile getirildi. Bu sezon Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışından kopmasında hatalı hakem kararlarının etkili olduğunu ifade eden Siyah-Beyazlı tafaftarlar, federasyonu ve hakemleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e şikayet ettiler. Taraftarlar daha sonra deniz yoluyla İstinye'de bulunan federasyon binasına gitmek istediler. Ancak güvenlik güçlerinin deniz yolunun kullanılmasına müsade etmemesi üzerine taraftarlar taksi ve otobüslerle federasyon binasına geldiler. İstinye'de bulunan federasyon binasının önünde geniş güvenlik önlemlerinin alındığı gözlenirken, 226 emniyet gücü görev yaptı.

Beşiktaş taraftarı açtıkları pankartlar, ellerinde tuttukları kırmız kartlar ve küreklerle federasyon binasının önünde yaklaşık 10 dakika güvenlik güçlerinin kontrolü altında protesto gösterisi yaptı. Federasyonu ve başkan Mahmut Özgener'i istifya davet eden taraftarlar binanın önüne siyah çelenk bıraktıktan sonra sakin bir şekilde dağıldılar.