1prosinecki Kayserispor Bu Sene 3 Kulvarda Birden Yarışacak

1prosinecki Kayserispor Bu Sene 3 Kulvarda Birden Yarışacak

Kayserispor 2013-2014 sezonunun ilk antrenmanını Karpuzatan Tesisleri'nde gerçekleştirdi.

1prosinecki Kayserispor Bu Sene 3 Kulvarda Birden Yarışacak
02.07.2013 11:27 | Son Güncelleme: 02.07.2013 11:27

Kayserispor 2013-2014 sezonunun ilk antrenmanını Karpuzatan Tesisleri'nde gerçekleştirdi.

İlk çalışmaya kamp çalışması öne alındığı için Bobo, Mouche, Cleyton gelemedi. Hafif sakatlıkları bulunan Abdullah ve Salih düz koşu yaptı. U-20 milli takımında olan Okay Yokuşlu da çalışmada yer almadı.

Yeni sezonun hazırlıklarına başlayan Kayserispor, teknik direktör Robert Prosinecki yönetiminde ilk antrenmanını yaptı. Kayserispor'un yeni transferlerinden Mert Nobre de ilk antrenmana katıldı. Sezonun ilk çalışması öncesi açıklama yapan Kayserispor teknik direktörü Prosinecki, Uzun bir tatil dönemini tamamladık. Şimdi yeniden sahalara geri döndük. Aramıza katılmayan futbolcular var. Bunların da katılımı sağlandıktan sonra ayın 3'ünden sonra antrenmanlarımızın şiddetini arttıracağız. İlk antrenmana düşük tempoda başladık diye konuştu. Yeni sezonda büyük hedeflerinin olduğunu söyleyen Prosinecki, Yeni sezonda çok daha iyi futbol oynayacağız. Takımdan ayrılan futbolcuların yerine takviyelerimizi yaptık. Bu sene çok daha fazla beklentimiz var, çok daha fazla büyük hedeflerimiz var. Kayserispor bu sene 3 kulvarda birden yarışacak. O yüzden bu takımın kaliteli oyuncu sayısını ve yapabileceklerini geçen seneki maçlarda gösterdik. Bu sene oyuncular daha güvenli, oyuncular birbirlerini daha fazla tanıyor. Yapacağımız transferler ile takımı çok iyi yerlere getireceğimizi düşünüyorum diyerek, sarı kırmızılı ekibin Avrupa kupalarında mücadele etme şansının da olduğuna işaret etti.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'la ilgili olarak UEFA'nın nihai kararı belli olmadığını belirten Prosinecki, Kararın önümüzde olmadığı için bununla ilgili çok sağlıklı bir yorum yapamıyoruz . Ancak, ön eleme ve onu geçtikten sonra da grup aşamasına kalma senaryosu üzerine çalışıyoruz. O zamana kadar da hazır duruma geleceğimizi düşünüyorum. Hazır bir şekilde karşımıza ne çıkacaksa ona doğru gitmeye başlıyoruz. dedi.

Kaynak: DHA

title