1915 Olaylarına İlişkin Ermeni İddiaları

1915 Olaylarına İlişkin Ermeni İddiaları

1915 Olaylarına İlişkin Ermeni İddiaları
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Türk Dünyası Birlik Platformu üyesi yaklaşık 100 kişilik bir grup, sözde Ermeni soykırımı iddialarını protesto etti.

Türk Dünyası Birlik Platformu üyesi yaklaşık 100 kişilik bir grup, sözde Ermeni soykırımı iddialarını protesto etti. 

Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Sekreteri Ahmet Alkan, Tarsus ilçesi Molla Kerim Anıtı önünde yaptığı basın açıklamasında, 100 yıl önce Molla Kerim'in Ermeni çetelerce katledildiği Baç Köprüsü'nde (Jüstinyen köprüsü) sözde Ermeni soykırımı iddialarını protesto etmek için toplandıklarını söyledi. 

Ermenistan devleti ve Ermeni diasporasının yanı sıra birçok Türk düşmanı çevreler tarafından 2015 yılının modern haçlı seferi yılı olarak belirlendiğini savunan Alkan, şunları kaydetti:

"1915 yılında Türk devletine haince saldıran Ermeni çetelerin hukuk çerçevesinde durdurulması için yapılan hareketler ve Ermeni meselesini çözmek için alınan tehcir kararı bazı çevrelerce bir soykırım olarak adlandırılmaya çalışılıyor. Bu olayların yüzüncü yılına girmiş olmamız sebebiyle, ülkemize ve milletimize karşı topyekun bir siyasi saldırı başlamıştır. Sözde soykırımın yüzüncü yılı bahanesiyle başlayan bu saldırıların hiçbir bilimsel yanı bulunmamaktadır. Ermeni tehciri ve beraberinde yaşanan olayların tarihçilerce tartışılması için Türkiye Cumhuriyeti'nin çeşitli girişimlerine rağmen, muhataplarımız bunu kabul etmemiş, bunun yerine hiçbir hukuksal geçerliliği olmayan siyasi hamlelerle ülkemizin itibarını bozmaya çalışmışlardır. Bu durum bugün de devam etmektedir." 

Grup basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title