'19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'Ne Doğru - Haberler
Haberi Paylaş

"19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali"Ne Doğru

AA - Haberler | Yerel

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 17-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek "19.Uluslararası Altın Koza Film Festivali" kapsamında gerçekleştirilecek "Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması"nın gala programı belli oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 17-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek "19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali" kapsamında gerçekleştirilecek "Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması"nın gala programı belli oldu.

Altın Koza düzenleme komitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 18 Eylül'de Zeki Demirkubuz'un yönettiği "Yeraltı" filminin galası saat 12.15'de, Belmin Söylemez'in yönettiği "Şimdiki Zaman" filminin galası saat 15.00'da, dünya prömiyerini Altın Koza'da yapacak olan Filiz Alpgezmen'in "Yabancı" adlı filminin galası ise saat 17.45'de düzenlenecek.

19 Eylül'de ise Veli Kahraman'ın "Ana Dilim Nerede" filminin galası saat 12.15'de, yine dünya prömiyeri yapacak olan Elfe Uluç'un "Aziz Ayşe" adlı filminin galası saat 15.00'da yapılacak. Türkiye prömiyerlerini Adana'da gerçekleştirecek olan Pelin Esmer'in "Gözetleme Kulesi" filminin galası saat 17.45'de, Yeşim Ustaoğlu'nun "Araf" filminin galası da saat 20.30'da yapılacak.

Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği "Babamın Sesi" filminin galası 20 Eylül'de saat 12.15'de, İsmail Güneş'in yönettiği "Ateşin Düştüğü Yer" filminin galası da aynı gün saat 15.00'da gerçekleşecek.

Dünya prömiyerlerini gerçekleştirecek diğer filmlerden, Derviş Zaim'in

"Devir" filminin galası 20 Eylül saat 17.45'de, aynı gün saat 20.30'da da Erden Kıral'ın yönettiği "Yük" izleyiciyle buluşacak. 21 Eylül saat 15.00'da ise İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'ın "Siirt'in Sırrı" ve aynı gün saat 17.45'de gösterilecek olan Selim Evci'nin "Rüzgarlar" filmi de dünya prömiyeri yapacak.

Festival Ulusal Uzun Metraj Yarışmasının son galası ise 21 Eylül saat 20.30'da Reis Çelik'in "Lal Gece" adlı filmiyle yapılacak.

Bu arada, tüm filmlerin galaları Cinemaximum Salon 3'de yapılacak.

Yönetmen Ferzan Özpetek'in başkanlığını yapacağı yarışma jürisinde yapımcı Zeynep Özbatur Atakan, oyuncular Nurgül Yeşilçay ve Nejat İşler, müzik yapımcısı Hasan Saltık, akademisyen Hülya Uğur Tanrıöver ve görüntü yönetmeni Eyüp Boz yer alıyor.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda kazananlara ödülleri, 22 Eylül Cumartesi akşamı yapılacak "Kapanış ve Ödül Töreni"nde takdim edilecek.

Muhabir: Anıl Bağrık

Yayıncı: İsa Sansar - ADANA

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title