19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19.05.2015 17:38 | Son Güncelleme: 19.05.2015 17:38
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Manisa'nın ilçelerinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla törenler gerçekleştirildi.

Manisa'nın ilçelerinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla törenler gerçekleştirildi. 

Saruhanlı ilçesinde etkinlikler kapsamında İstasyon Meydanı'ndan Atatürk Meydanı'na kadar 'Gençlik Yürüyüşü' düzenlendi.

Atatürk Meydanı'ndaki tören, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sertan Demirel'in anıta çelenk sunmasıyla başladı. İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serhat Karakuş ve Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sertan Demirel'in günün önemine ilişkin konuşmasının ardından, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törende öğrenciler çeşitli gösteriler  sundu. 

Sarıgöl

Sarıgöl'de kutlama programı Sarıgöl 4 Eylül Stadyumu'nun bakıma alınması nedeniyle, Sarıgöl Hayriye Ertürk Anadolu Lisesi bahçesinde yapıldı.

Törene Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç, Sarıgöl Belediye Basşkanı Necati Selçuk, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen İbrahim Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Salih Öztürk ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Öğrencilerin hazırladıkları halk oyunları ve sportif gösteriler sunulması ardından, okullar arası düzenlenen müsabakalarda derece alan öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. 

Demirci

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Demirci Gençlik Hizmetleri Müdür Vekili Hasan Akkaya tarafından Atatürk anıtına çelen sunuldu.  Meydandaki törenin ardından öğrenciler ve bando takımı Çereşe meydanından Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadına kadar yürüdü.

Demirci Kaymakamı Atila Kantay, Garnizon Komutanı Üsteğmen Bayram Tahanoğlu ve Belediye Başkanı Selami Selçuk'un katıldığı etkinlikte, öğrenciler şiir okudu, çeşitli gösteriler sergiledi. Töreni yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Soma

Soma ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Cengiz Topel Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı.

Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdür Vekili Dilek Kuruçay'ın konuşması ile devam eden törende, Ege Üniversitesi öğrencileri tarafından Karadeniz yöresi halk oyunları gösterilerini sundu.

Öğrenciler tarafından şiirler okunması ardından, çeşitli oyunlar sergilendi, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Turgutlu

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları 50. Yıl alanında yapıldı.

Törene Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Binbaşı Levent Türker, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Emre, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ufuk Özlem'in Atatürk anıtına çelenk sunumu ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İlçe Müdürü Özlem'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata'ya cevabı, ardından da Gençlik Marşı okundu.

Bağlama dinletisi, halk oyunları gösterisinden sonra lise öğrencileri gösterileri yaptı.

-Salihli

Salihli'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama ilk töreni Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Çelenk sunumunun ardından Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda devam edilen etkinlikte, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Oktay Ayaz günün önemine ilişkin konuşma yaptı. Öğrencilerin gösterilerinin ardından etkinlik yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Akhisar

 Akhisar ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Hüseyin Oktay'ın Milli Egemenlik meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Kutlamalara Akhisar Çağlak Anadolu lisesinde devam edildi. 

Öğrencilerin tarafından hazırlanan çeşitli gösterilerin sunumu ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kutlamalara Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Garnizon Komutan vekili Yarbay Çağatay Dalbadan,  Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, İlçe Jandarma Komutanı Mete Demir ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

CHP'lilerden "bayram yürüyüşü"

CHP Manisa İl Örgütü öncülüğünde bazı sivil toplum kuruluşları ve sendikaların da katılımıyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı yürüyüşü yapıldı.

19 Mayıs Stadı önünden toplanan grup, Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı önünde saygı duruşunda bulunulması ardından İstiklal Marşı okundu.

Etkinliğe katılan CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, yaptığı açıklamada "Atatürk'ün Samsun'a çıkıp kurtuluş mücadelesini başlattığı günü hep birlikte kutladık. Bugün burada olması gerekenler yine yok. Söz veriyorum 7 Haziran'da tekrar Cumhuriyet'e sahip çıkacak ve gelecek sene 19 Mayıs törenleri yeniden statlarda coşkuyla kutlanacak" diye konuştu. 

Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şube Başkan Yardımcısı Emine Özge Arslan da günün önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

title