19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
Haberler » Güncel » 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı - Haber

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Pazaryeri, Gölpazarı ve Söğüt ilçelerinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, törenlerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

, ve Söğüt ilçelerinde Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Bayramı, törenlerle kutlandı.


Pazaryeri ilçesinde yapılan törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili İslam Özkul tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.


Kaymakam Bayram Sağır, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmen ile öğrencilerin katıldığı törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.


Yağış nedeniyle kortej yürüyüşünün iptal edildiği kutlamalar, Farabi Anadolu Meslek Lisesi Salonu'nda devam etti.


Buradaki kutlamalarda, öğrenciler tarafından Atatürk'ün gençliğe hitabesi, gençliğin Ata'ya cevabı ile şiir ve kompozisyonlar okundu.


Müzik ve zeybek gösterilerinin sunulduğu ve Gençlik Marşı'nın seslendirildiği kutlamalarda, çeşitli spor müsabakalarında dereceye girenlere de kupa ve madalyaları verildi.


Gölpazarı


Gölpazarı ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.


Törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Ahmet Resuloğlu tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.


Çelenk sunma töreninin ardından belediye etkinlik alanında devam eden kutlamada, Köprülü Mehmet Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ahmet Han Yıldız tarafından gençlik adına konuşma yapıldı.


Şiirlerin okunduğu kutlamada, masa tenisi, voleybol ile futbol müsabakalarında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.


Törene, Gölpazarı Kaymakamı Kadir Duman, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Dinç, İlçe Emniyet Amir Vekili Başkomiser Öner Sevük, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


Söğüt


Söğüt'te düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreninde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Nam tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılarak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.


Hava muhalefeti nedeniyle 700. Yıl Mesleki ve Teknik Lisesi Konferans Salonu'nda devam eden kutlama programında, düzenlenen çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi ve halk oyunu gösterileri sunuldu.


Törene, Söğüt Kaymakamı Berkan Sönmezay, Jandarma Ulaştırma Eğitim Merkez ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Erdal Küçük, Belediye Başkan Vekili Münir Taşdelen, Cumhuriyet Başsavcısı Seçkin Demircan, kurum amirleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler