19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Erzurum'da 19 Eylül Gaziler günü törenle kutlandı.

Erzurum'da 19 Eylül Gaziler günü törenle kutlandı.

Gaziler Günü nedeniyle Havuzbaşı Kent Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Tören, anıta çelenk bırakılmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Erzurum Muharip Gaziler Derneği Sekreteri Yurtsever Topçuoğlu, törende yaptığı konuşmada, 19 Eylül Gaziler Günü'nün Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğünü hainlere karşı kahramanca mücadele eden şerefli insanların günü olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Vatan savunmasında şehit veya gazi olmak kadar güzel bir kahramanlık örneği asla olamaz. Şehit nurlanmış gazi ise onurlanmış askerdir. Dün olduğu gibi bugün de bu aziz vatanın bölünmez bütünlüğüne ulusal değerlerine saldıranlara karşı kanımızı akıtmaya canımızı feda etmeye hazırız. Çünkü Türk halkının azim ve kararı her türlü zorluğu yenmeye muktedirdir."

Törene Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı ve Orhan Deligöz, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Gazi ve yakınları katıldı.

Törenin ardından Vali Azizoğlu ve beraberindeki kent protokolü Kars Kapı Şehitliğini ziyaret ederek şehitler için dua edip, kabirlerine karanfil bıraktı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title