19. Altın Koza Film Festivali'ne Doğru

19. Altın Koza Film Festivali'ne Doğru
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-23 Eylül tarihinde düzenlenecek 19.Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek "Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması"nda finale kalan filmler belli oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-23 Eylül tarihinde düzenlenecek 19. Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek "Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması"nda finale kalan filmler belli oldu.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 19. Altın Koza Film Festivali kapsamındaki "Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması" ön değerlendirme sonuçlarının belli olduğunu kaydetti.

Güzel sanatlar ile iletişim fakültelerinin sinema-televizyon bölümlerine devam eden öğrencilerin katılabildiği ve filmlerin belgesel, canlandırma, deneysel, kurmaca dallarında değerlendirildiği yarışmaya bu yıl, çeşitli üniversitelerden 4 dalda 170 eserin başvurduğunu ifade eden Aldırmaz, eserlerden 10'unun kurmaca, 9'unun deneysel, 5'inin canlandırma ve 6'sının da deneysel dalda yarışmaya hak kazandığını bildirdi.

Aldırmaz, yarışmanın ön değerlendirme kurulunda Selim Demirdelen (yönetmen), Ceylan Özçelik (TV kültür-sanat programı yapımcısı) ve Asiye Dinçsoy'un (oyuncu) yer aldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Finalist filmleri değerlendirecek isimler ise Veli Kahraman (sanat yönetmeni), Lamia Karaali (canlandırma yönetmeni), Türkan Derya (yönetmen), Nadir Öperli (yapımcı-sinema yazarı) ve Nesrin Cavadzade'den (oyuncu) oluşuyor. Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nda her dört dalda en iyi film seçilen esere 7 bin 500 TL ödül veriliyor. Yine finale kalan her film için 500 liralık gösterim bedeli ödenmesi de sadece Altın Koza'ya ait bir uygulama. Eser sahibi öğrenciler her yıl olduğu gibi festivalde konuk edilerek, yurtiçi ve yurtdışındaki sektör profesyonelleriyle bir araya gelecekler. Eserlerinin gösterimlerinin ardından çeşitli söyleşiler yapacak, etkinliklere katılacaklar."

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nda finale kalan eserlere,

"www.altinkozafestivali.org.tr" adresinden ulaşılabilir.

Muhabir: Zuhal Uzundere Kocalar

Yayıncı: İsa Sansar - ADANA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title