18 Yıl Sonra Anne ve Baba Oldular

18 Yıl Sonra Anne ve Baba Oldular

Malatyalı Bir Çiftin Tüp Bebek Tedavisi Dışında Uygulanan Tedavi ile 18 Yıl Sonra Erkek Bebekleri Oldu. Anne, 12. Gebeliğinde Ancak Anne Olabilmenin Mutluluğunu Yaşadığını Söyledi.

18 Yıl Sonra Anne ve Baba Oldular

Malatyalı bir çiftin tüp bebek tedavisi dışında uygulanan tedavi ile 18 yıl sonra erkek bebekleri oldu. Anne, 12. gebeliğinde ancak anne olabilmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Malatya'da mefruşat üzerine esnaflık yapan Mehmet Özcan ve eşi İlknur Özcan çiftinin bebek hasretleri 18 yıl sonra sona erdi. Malatya Özel Mavi Nokta Hastanesi'nde 3 kilo ağırlığındaki erkek bebeklerine sezaryen ameliyatla kavuşan anne İlknur Özcan, "Müthiş bir duygu. Allah olmayanlara da versin. Bu bizim 12. gebeliğimiz. Daha önce 11 tane çocuk kaybımız oldu. İsmini Fatih Emre koyduk" dedi.

18 yıl sonra baba olmanın mutluluğunu yaşayan Mehmet Özcan, "Yüce Allah'ın bir lütfü bu. Büyük bir sevinç, büyük bir ikram. Rabb'imizin ikramı'' diye konuştu.

Özel Mavi Nokta Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Übeyt Akçin, hastanın gebe kalmasının tüp bebek dışı tedavilerle sağlandığını ve takipleri sırasında modern tedavi yöntemleri kullanıldığını belirtti. Dr. Akçin, 18 yıllık hasretin sona erdirilmesinden dolayı da doktor olarak mutlu olduklarını söyledi.

(BK-CMH-Y)

Kaynak: İHA