18. Uluslararası Boğaziçi 2006 Yüzme Kürek Ve Yelken Yarışmaları 23 Temmuz 2006'da Yapılacak

Asya'dan Avrupa'ya 18. Uluslararası Boğaziçi 2006 Yüzme Kürek Ve Yelken Yarışmaları'nın Tanıtım Toplantısı Yapıldı. Ataköy Olimpiyatevi'nde Gerçekleştirilen Toplantıya, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Türkay Peker, Samsung Electronics Yetkilisi Insik Ryu, Türkiye Milli Olimpiya...

18. Uluslararası Boğaziçi 2006 Yüzme Kürek Ve Yelken Yarışmaları 23 Temmuz 2006'da Yapılacak

Asya`dan Avrupa`ya 18. Uluslararası Boğaziçi 2006 Yüzme Kürek ve Yelken Yarışmaları`nın tanıtım toplantısı yapıldı. Ataköy Olimpiyatevi`nde gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Türkay Peker, Samsung Electronics Yetkilisi Insik Ryu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi Engin Aksan katıldı. Toplantıda konuşan Türkay Peker, bu yarışların maliyetinin 100 bin YTL`nin üzerine çıktığını ifade ederek, ¨Bu anlamda sponsorların bize çok desteği oluyor. Samsung başta olmak üzere, tüm sponsorlarımıza teşekkür ederiz¨ dedi.

Insik Ryu ise, bu yarışların ana sponsoru olmaktan ve Olimpiyat Komitesi`ne 3. kez destek vermekten dolayı gurur duyduklarını belirterek, ¨Spor her yaştan insanları bir araya getiren bir aktivitedir. Türkiye`de düzenlenen bu organizasyonun 2006 olimpiyat ruhuna çok katkısı olacağına inanıyoruz¨ şeklinde konuştu.

Bu yılki müsabakaya 400 yüzücü kayıt yaptırdı. Erkeklerde 12, bayanlarda 8 olmak üzere toplam 20 kategorideki yarışa 348 erkek, 49 bayan yüzücü yarışacak. 23 Temmuz Pazar günü saat 10.30`da Kanlıca`dan başlayacak yarış, Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı Rıhtımı`nda bitecek.

1998 yılında, Boğaziçi Yüzme Yarışları organizasyonunun 10`uncu yılında başlanan, kürek ve yelken yarışları bu yıl da icra edilecek olup, yelken yarışları ile dragonlarla gösteri yarışları yapılacak. Yarış, 23 Temmuz Pazar günü saat 09.50`de Kandilli Vapur İskelesi açığından start alacak.

Kürekte ise 6 kategoride yarışmalar gerçekleştirilecek. Bütün tekneler Arnavutköy Vapur İskelesi açığından çıkış alacak ve Cemil Topuzlu Parkı açığında varışa ulaşacak. Kürek yarışları 10.10`da start alacak. Tüm yarışların sonunda düzenlenecek madalya töreni ise 12.00`da gerçekleştirilecek.

Yüzme yarışmacıları arasında, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Halil Akyüz ile geçen yıl da yarışan Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen yer alacak. Ayrıca sponsorlar arasında yer alan CNN Türk Televizyonu, yarışları 135 dakika naklen yayınlayacak.