18 Filistinli Kaçak ile 1 Türk Yakalandı

18 Filistinli Kaçak ile 1 Türk Yakalandı

Çanakkale'nin Ayvacık İlçesine Bağlı Küçükkuyu Beldesi Sahillerinden Zodyak Botla Denize Açılan Filistin Uyruklu 18 Kişi Yakalandı. Kaçaklara Yardım Ettikleri İddia Edilen 3 Türk ile Afganistan Uyruklu Bir Kişi Gözaltına Alındı.

18 Filistinli Kaçak ile 1 Türk Yakalandı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi sahillerinden zodyak botla denize açılan Filistin uyruklu 18 kişi yakalandı. Kaçaklara yardım ettikleri iddia edilen 3 Türk ile Afganistan uyruklu bir kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Gülpınar açıklarında zodyak botla denize açılan kaçakları fark etti. Botun yanına giden güvenlik güçleri, bir kadın ve bir çocuğun da aralarında bulunduğu 18 Filistin uyruklu kaçak ile bu kişilerin kaçışını organize ettiği öne sürülen C.U'yu Küçükkuyu Limanı'na getirdi.

C.U'nin, ifadesinde, kaçakları, kimlikleri açıklanmayan 2 Türk ile Afganistan uyruklu bir kişi tarafından minibüsle İstanbul'dan bölgeye getirildiğini söylediği öğrenildi. Bu bilgi üzerine 3 zanlı, Gülpınar'da düzenlenen operasyonla yakalandı. Kaçakların, sorgulamalarının tamamlanmasının ardından sınır dışı edileceği, zanlıların ise adliyeye sevk edileceği bildirildi.