17 Yaş Altı Milli Futbol Takımı, İskoçya'yı Tek Golle Geçti

UEFA 17 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye, A Grubu'ndaki İkinci Maçında İskoçya'yı 1-0 Mağlup Etti. Grubunda Oynadığı İlk Maçta Hollanda'yı da 3-0 Mağlup Eden Ay-yıldızlılar, Şampiyonada Yarı Finale Çıkmak İçin Büyük Avantaj Elde Etti.

17 Yaş Altı Milli Futbol Takımı, İskoçya'yı Tek Golle Geçti

UEFA 17 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye, A Grubu'ndaki ikinci maçında İskoçya'yı 1-0 mağlup etti. Grubunda oynadığı ilk maçta Hollanda'yı da 3-0 mağlup eden Ay-yıldızlılar, şampiyonada yarı finale çıkmak için büyük avantaj elde etti.

Antalya Kundu Mardan Stadı'nda oynanan karşılaşmada 17 Yaş Altı Milli Takımı, İskoçya'yı Emrah'ın golüyle 1-0 yenerken; Ay-yıldızlılar, gruptaki son maçını 10 Mayıs'ta Sırbistan ile oynayacak.

İskoçya maçını değerlendiren 17 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Şenol Ustaömer, maçın zor geçeceğini bildiklerini ve ona göre hazırlandıklarını belirterek, "İkinci maçımızdan da galibiyetle ayrıldığımız için mutluyuz. Bu maçın oldukça zor olacağını biliyorduk. Rakibimiz ilk karşılaşmayı kaybettiği için bize karşı direnecekti. Buna rağmen rakip karşısında iyi bir savunma ortaya koyarak maçı kazanmasını bildik. Sırbistan karşısında da mutlak galibiyet için oynayacağız. Hedefimiz şampiyonada final oynamak" dedi.

İskoçya 17 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Mathie Ross ise, "Oyuncularım Türkiye karşısında çok iyi bir performans ortaya koydu. Son maçımızda Hollanda karşısında da galibiyet için oynayacağız. Futbolseverlere iyi bir futbol seyrettirdiğimizi düşünüyorum. Türkiye karşısında bir çok gol pozisyonu yakalamamıza rağmen bu pozisyonları değerlendiremedik" diye konuştu.

Ay-yıldızlı oyunculardan Sertaç, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, İskoçya karşısında galip geldikleri için sevinçli olduklarını söyledi. İskoçya 17 Yaş Altı Milli Takımı oyuncularından Fieck John ise, çok iyi bir oyun ortaya koymalarına rağmen müsabakadan mağlup ayrılmaları nedeniyle üzüntü yaşadıklarını dile getirdi.

(AT-KÇ-OK-S)