17. Uluslararası Trıatlon Şampiyonası

Antalya'nın Alanya İlçesinde Bu Yıl 17.'si Düzenlenen Uluslararası Triatlon Şampiyonası'nda Rus Sporcu Dimitri Rostigaev Dima, Yarış Sonrası Konaklı Beldesindeki Oteline Giderken Takım Arkadaşının Bisikletine Çarparak Yere Düştü ve Yaralandı. Bir Başka Kazada İse Bir Atlet, Yolun Karşısına Geçmekte Olan 60 Yaşındaki Avusturyalı Turiste Çarptı.

17. Uluslararası Trıatlon Şampiyonası

Antalya'nın Alanya ilçesinde bu yıl 17.'si düzenlenen Uluslararası Triatlon Şampiyonası'nda Rus sporcu Dimitri Rostigaev Dima, yarış sonrası Konaklı beldesindeki oteline giderken takım arkadaşının bisikletine çarparak yere düştü ve yaralandı. Bir başka kazada ise bir atlet, yolun karşısına geçmekte olan 60 yaşındaki Avusturyalı turiste çarptı.

17. Uluslararası Triatlon Şampiyonası'nda Rus Dimitri Rostigaev Dima (21), yarış sonrası Konaklı beldesindeki oteline dönerken belde girişinde, arkadaşının bisikletine çarparak dengesini kaybetti. Yerde süreklenen Dima, o sırada yoldan geçmekte olan bir otomobilin altında kalmaktan son anda kurtuldu. Yaralanan Rus atlet, olay yerine gelen ambulansla Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Başından, yüzünden ve dirseklerinden yaralanan sporcu, ilk müdahalenin ardından müşahade altına alındı. Dima'yı yalnız

bırakmayan antrenörü Valeri Ilyiç, "Yarışları takip ediyordum. Kazayı duyunca hastaneye geldim. Şu anda sağlık durumu iyi. Bizi korkuttu. Ancak doktorlar, Dmitri'nin iyi olduğunu söyleyip içimizi rahatlattı" dedi.

İkinci kaza ise, yaya trafiğine kapalı yarış parkurunda meydana geldi. İlçede tatil yapan Avusturyalı iki yaşlı turist, Keykubat plajında denize girip Mahmutlar beldesindeki otellerine dönmek için yaya ve araç trafiğine kapalı güzergahta yolun karşısına geçmek istedi. O sırada bir atlet, iki yaşlı kadına hızla çarptı. Başından yaralanan Avusturyalı turist Fragner Ernestie (60), kaldırıldığı Alanya Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hastanede ilk tedavisi yapılan turist kadının, kaza sırasında

yanandaki arkadaşı Erika Rotingen, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

(RY-İY-OK-S)

Kaynak: İHA