17 Suçtan Aranan Şüpheli Yakalandı

17 Suçtan Aranan Şüpheli Yakalandı

17 suçtan aranan şüpheli yakalandı Konya'da uzun zamandır aranan zanlı, kurulan özel ekip tarafından yakalandıKONYA - Konya'da uzun zamandır kaçak yaşayan ve kurulan özel ekip tarafından aranan zanlı yakalandı.

17 suçtan aranan şüpheli yakalandı
Konya'da uzun zamandır aranan zanlı, kurulan özel ekip tarafından yakalandı

KONYA - Konya'da uzun zamandır kaçak yaşayan ve kurulan özel ekip tarafından aranan zanlı yakalandı. Zanlının 17 ayrı suçtan arama kaydı ve kesinleşmiş 15 yıl hapis cezası bulunuyor.
Konya Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, 8 Ağustos günü merkez Karatay ilçesi Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi üzerinde bulunan bir inşaatta çalışan bekçinin parasının gasp edilmesi ve yaralanması olayı ile ilgili çalışma başlattı. Ekipler, yapılan çalışma sonrası şüphelinin daha önce de cezaevine girip çıkan ve poliste farklı suçlardan toplam 40 kaydı bulunan Nuri K. olduğunu tespit etti.
Özel bir ekip kuruldu
Hakkında dolandırıcılık, kasten adam yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, oto hırsızlığı ve güveni kötüye kullanma olaylarından dolayı toplam 17 adet arama kaydı bulunan Nuri K'nin yakalanması için Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından özel ekip kuruldu. Özel ekip uzun süre boyunca Nuri K'nin izini takip etti. Şüphelinin son olarak merkez Selçuklu ilçesi Sakarya Mahallesinde güveni kötüye kullanma olayına karıştığı tespit edildi. Daha sonra Gasp Büro Amirliği sivil ekipleri, Nuri K'nin Selçuklu ilçesi Hanaybaşı Mahallesinde bulunduğu bilgisi üzerine eve düzenlenen operasyonla şahsı yakalayarak gözaltına aldı.
Şüpheli Nuri K. emniyetteki işlemlerin ardından Konya Adliyesine sevk edildi. 17 arama kaydının yanında kesinleşmiş 15 yıl hapis cezası Nuri K, adliyedeki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.