16. Bayanlar Opel Türkiye Kupası Fb'nin

16. Bayanlar Opel Türkiye Kupası Fb'nin

Basketbolda 16. Bayanlar Opel Türkiye Kupası'nı, Finalde Botaş Spor'u 62-51 Yenerek 8. Kez Kazanan Fenerbahçe'de Büyük Sevinç Yaşanıyor.

16. Bayanlar Opel Türkiye Kupası Fb'nin

Basketbolda 16. Bayanlar Opel Türkiye Kupası'nı, finalde BOTAŞ Spor'u 62-51 yenerek 8. kez kazanan Fenerbahçe'de büyük sevinç yaşanıyor.

Fenerbahçe Antrenörü Zafer Kalaycıoğlu, iki takımın da finale yakışır bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

Maçta iyi mücadele ettiklerini ve kupanın sahibi olduklarını belirten Kalaycıoğlu, ''Türkiye Kupası'nı üstüste 5. ve toplamda ise 8. kez kazandık. Kupayı, başkanımız Aziz Yıldırım'a ve yönetim kuruluna hediye ediyoruz'' dedi.

Tüm basketbolcuların, ellerinden gelen mücadeleyi yaptıklarını anlatan Kalaycıoğlu, kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

BOTAŞ Spor Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu da zorlu rakiplerine karşı kazanmak için ellerinden gelen mücadeleyi gösterdiklerini, ancak güçlerinin yetmediğini söyledi.

Maçın eşit biçimde sürerken Givens'ın sakatlanmasının oyunlarını olumsuz etkilediğini vurgulayan Yıldızoğlu, ''Elimizden geleni yaptık ancak kazanamadık. Fenerbahçeyi tebrik ediyorum'' diye konuştu.

Karşılaşma sonrası büyük sevinç yaşayan sarı-lacivertli basketbolcular da BOTAŞ Spor'un çok iyi bir maç ortaya koyduğunu, ancak ikinci yarıda daha iyi oynayarak kupayı kazanmasını bildiklerini söylediler.

Daha sonra Fenerbahçeli basketbolcular kupayı önce Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu'ya götürdüler.

Öte yandan Fenerbahçeli basketbolcu Birsel Vardarlı, final maçının ''en değerli oyuncusu'' seçildi.

Kaynak: AA