15 Vakıf Üniversitesi Kapatıldı - Haberler
Haberi Paylaş

15 Vakıf Üniversitesi Kapatıldı

Hürriyet - Haberler | Güncel
15 Vakıf Üniversitesi Kapatıldı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan kararnameye göre bazı üniversite, sağlık kurum ve kuruluşu, özel öğretim kurum ve kuruluşu, özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, vakıf ve dernek, sendika, federasyon ve konfederasyonla kapatıldı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan kararnameye göre bazı üniversite, sağlık kurum ve kuruluşu, özel öğretim kurum ve kuruluşu, özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, vakıf ve dernek, sendika, federasyon ve konfederasyonla kapatıldı. Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre kapatılan vakıfların her türlü taşınır ve taşınmazları ile her türlü mal varlığı, alacak ve hakları, belge ve evrakı Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bedelsiz olarak devredilmiş sayılacak. Kapatılan yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrenciler, Yükseköğretim Kurulu tarafından devlet üniversitelerine veya vakıf üniversitelerine yerleştirilecek. Bu şekilde yerleştirilen öğrenciler, mezun oluncaya kadar vakıf yükseköğretim kurumlarına ödemeleri gereken ücretleri ilgili üniversiteye ödemeye devam edecekler.

Kapatılan üniversiteler ise şöyle:  1- Altın Koza (İpek) Üniversitesi (Ankara)2- Bursa Orhangazi Üniversitesi (Bursa)3- Canik Başarı Üniversitesi (Samsun)4- Selahattin Eyyubi Üniversitesi (Diyarbakır)5- Fatih Üniversitesi ( İstanbul )6- Melikşah Üniversitesi (Kayseri)7- Mevlana Üniversitesi (Konya)8- Şifa Üniversitesi (İzmir)9- Turgut Özal Üniversitesi (Ankara)10- Zirve Üniversitesi (Gaziantep)11- Kanuni Üniversitesi (Adana)12- İzmir Üniversitesi (İzmir)13- Murat Hüdavendigar Üniversitesi (İstanbul)14- Gediz Üniversitesi (İzmir)15- Süleyman Şah Üniversitesi (İstanbul)

Hürriyet - Son Dakika Haberleri
title