15 Ünlüden 'Hey Onbeşli' Ağıdı - Haberler
Haberi Paylaş

15 Ünlüden 'Hey Onbeşli' Ağıdı

15 Ünlüden 'Hey Onbeşli' Ağıdı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Genel

- 15 ünlüden 'Hey Onbeşli' AğıdıTOKAT - Tokat'ın Onbeşlileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yılı nedeniyle 15 ünlü tarafından Hey Onbeşli Ağıdı ile yad edildi.

- 15 ünlüden 'Hey Onbeşli' Ağıdı

TOKAT - Tokat'ın Onbeşlileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yılı nedeniyle 15 ünlü tarafından Hey Onbeşli Ağıdı ile yad edildi.

Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü seneyi devriyesinde Tokatlı sinema ve film yapımcısı Erol Koçan'ın da aralarında olduğu 15 ünlü, çekilen klipte 'Hey Onbeşli' Ağıdını okudu. 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104.yılı münasebetiyle cephede şehit düşen askerleri ve özellikle genç yaşında askere gönüllü giden Tokatlı Onbeşlileri yadetmek için hazırlanan klipte Bülent Serttaş, Tuğba Özay, Onur Şan, Kürşat, Mustafa Üstündağ, Mustafa Arapğolu, Metin Yıldız, Afrikalı Ali, Selahattin Alpay, Songül Karlı, Ali Nuri Türkoğlu, Nadide Sultan, Berna Tan, Ünal Zorer, Pınar Eliçe, Erhan Yazcıoğlu, Arzu Akça ve Ahmet Selçuk İlkan yer aldı. Projenin yapımcılığını ve Genel Yönetmenliğini Erol Koçan'ın, müzik düzenlemesini Mustafa Arapoğlu'nun, müzik danışmanlığını İlyas Keçeci ve supervizörlüğünü Banu Kaptanoğulları'nın yaptığı klipte okunan şiirin sözleri ise 15 Temmuz Millet Marşı ve Türkiye Marşının sahibi Dr. İbrahim Sarıtaş tarafından kaleme alındı.

Hazırladıkları klibi sosyal medya hesabından paylaşan Yapımcı Erol Koçan; "18 Mart Çanakkale Şehitlerine ithafen bir proje yapmak istedim. 15 Ünlü sanatçıya 'Onbeşliler' Ağıdını orijinali gibi okuttuk. Bu süreçte koşarak gelen bütün sanatçı arkadaşlarıma, Özellikle yönetmen dostum Banu Kaptanoğulları, yardımcı yönetmenimiz Hülya Girgin, Aranjör Mustafa Arapoğlu ve değerli Müzik adamı İlyas Keçeci'ye çok teşekkür ederim. Konu şehitler ve baba olunca kelimeler boğazıma düğümlenir" ifadelerinde bulundu.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Çanakkale Zaferi, Müzik, Asker, Tokat, Genel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title