15 Temmuz Haberleri

15 Temmuz haber, 15 Temmuz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

15 Temmuz - 19.10.2020
MHP'li Durmaz: "CHP'nin içine HDP'nin kaçtığı ayan beyan ortadadır"
Kongrede konuşan Durmaz, CHP ve Tabipler Birliğine yönelik eleştirilerde bulundu. Durmaz, "Bizler dünyanın en zor coğrafyasında yaşadığımızı bilmeli ve siyasetimizi de ona göre yapmalıyız. Bu nedenle MHP siyasetinin merkezine çıkar menfaat ilişkilerini değil, milli istikbal ve istiklal anlayışını koyar. Bu anlayış gereği de devleti ve milleti için sorun üreten değil, sorunları çözen bir partidir. Siyasi tarihimize baktığımızda, siyasi kaos anı diyebileceğimiz dönemlerde hep düğümü çözen ve ülkenin krize sürüklenmesini engelleyen parti her zaman MHP olmuştur. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi, Türk milletinin sokakta doğal bir sonuç olarak kurduğu Cumhur İttifakı asla basit bir seçim birlikteliği değildir.
15 Temmuz - 18.10.2020
Dünya genelinde tedavisi süren Kovid-19 hastası sayısı 9 milyonu aştı
Dünyada tedavisi süren Kovid-19 hastalarının sayısı 7 Nisan'da 1 milyonu, 30 Nisan'da 2 milyonu, 30 Mayıs'ta 3 milyonu, 26 Haziran'da 4 milyonu, 15 Temmuz'da 5 milyonu, 2 Ağustos'ta 6 milyonu, 5 Eylül'de 7 milyonu, 9 Ekim'de ise 8 milyonu aşmıştı.
15 Temmuz - 17.10.2020
Çaykur Rizesporlu taraftarlardan kan bağışı kampanyasına destek
Kartal, beraberindeki bazı yönetim kurulu üyeleri ile Türk Kızılay'ın 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'ndaki çadırını ziyaret etti, yetkililerle görüştü.
15 Temmuz - 16.10.2020
AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan'ın vefatı
Hastaneye gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Nur Bahçekapılı, Esayan ile çok güzel anıları olduğunu vurgulayarak, "Kendisiyle 4 yıl milletvekilliği yaptım. En zor anlarda bile hiç çekinmeden ve gülümseyerek olayların ve o zorluğun içine girdi. Onu unutmamız mümkün değil. Onunla 15 Temmuz gecesi elinde koca bir bayrakla Ankara'ya gidişimizi hiç unutamıyorum.
15 Temmuz - 16.10.2020
MHP Grup Başkanvekili Bülbül, CHP'li Özel'in "erken seçim" açıklamasını değerlendirdi Açıklaması
Bülbül, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Türkiye düşmanlarının hain emellerine hizmet vazifesinin, CHP ve dostlarına verildiğinin net bir şekilde anlaşıldığını, CHP'nin aldığı bu vazifeyi işporta usulüyle yürüttüğünü, nerede bir istismar alanı görse tezgahı oraya açtığını kaydetti.
15 Temmuz - 16.10.2020
Darbecilere vurulacak hedefleri ileten sanık, ses kayıtlarını inkar etti
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
15 Temmuz - 16.10.2020
Sinop'ta göreve yeni başlayan orman muhafaza görevlilerine eğitim verildi
Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya, Boyabat 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminerin açılışında, göreve yeni başlayan orman işletme şefi ve orman muhafaza memurlarına başarı ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
15 Temmuz - 16.10.2020
MHP Bafra İlçe Başkanlığından fidan dikim etkinliği
Teröristlerin kendilerini "ateşin çocukları" olarak beyan ettiklerini, kendilerinin de "Hilalin çocukları" olarak yıllarca onların karşısında yer aldığını anlatan Turna, "Çok mücadele ettik. 12 Eylül'de Amerika'nın gayrımeşru çocukları kazanmıştı. 15 Temmuz'da Hilalin çocukları onlara gereken dersi verdi.
15 Temmuz - 16.10.2020
"Her Ayın 15'inde 251 Hatim Programı" Şuheda Camisi'nde yapıldı
15 Temmuz Derneğince Şuheda Camisi'nde, "Her Ayın 15'inde 251 Hatim Programı" gerçekleştirildi.
15 Temmuz - 16.10.2020
Son dakika haber | Darbe sanığı eski albay Avıalan, rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti
Gelen son dakika haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan ve Sincan Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan eski kurmay albay Mustafa Barış Avıalan, rahatsızlanması...
15 Temmuz - 16.10.2020
Son dakika haberleri: Trabzon'da Kovid-19 tedbirleri denetimi
Ustaoğlu, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı, esnaf, vatandaşlar ve dolmuşların yolcu kapasitesini denetleyerek maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyarılarda bulunduğunu ifade etti.
15 Temmuz - 16.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tartışmalarına son noktayı koydu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'ne katıldı. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetten ekonomiye, altyapıdan güvenliğe kadar her alanda küresel bir güç haline gelen veya gelme yolunda emin adımlarla ilerleyen bir Türkiye gerçeğinin olduğunu söyledi. Bu Türkiye'nin en büyük ihtiyacının her alanda yetişmiş insan gücü olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Özellikle kalkınmamızda kritik öneme sahip teknolojilerin geliştirilmesi ve kullanılması kabiliyetine sahip insan kaynağında ciddi açığımız bulunuyor. Üniversitelerimiz başta olmak üzere çeşitli kurumlarımızın bu konudaki gayretlerini yakından takip ve takdir ediyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Milli Eğitim Bakanlığımızın bu doğrultuda çeşitli çalışmaları bulunuyor ama toplamda henüz arzu ettiğimiz yere gelebilmiş değiliz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin becerilerini, zekalarını, heyecanlarını, heveslerini doğru mecralara yönlendirmemiz şarttır. Hangi evladımızın hangi alanda yürümesi gerektiğini kademe kademe tespit ederek kendisine gereken imkanı ve desteği sağlamalıyız. Bunun içinde üniversitelerden liselere, ortaokullara, ilkokullara, hatta anasınıflarına kadar inen sağlam, etkin, işler bir sistem kurmalıyız. Geleceğimizi güvenle emanet edeceğimiz nesiller yetiştirmek için toplum olarak hep birlikte seferberlik anlayışı ile çalışmamız gerekiyor. Bu noktada gözden asla kaçırmamamız gereken hayati bir husus var. Tüm dikkatimizi vaktimizi çocuklarımızı geleceğe en iyi hazırlamak için verirken onların gönül dünyalarını zenginleştirmeyi de ihmal etmemeliyiz. Sadece maddi bilgiler ile donanmış manevi değerlerden yoksun bir nesil milletçe en büyük felaketimiz olur. Dünyada maddi zenginlikte çok ileriye gittiği halde manevi çöküş sebebi ile geleceğinden ümidini kesmek üzere olan toplumlar bulunuyor. Türkiye'yi inşallah böyle bir tehlike ile yüz yüze bırakmayacağız. İnsanlık tarihinin en kadim topraklarında yaşayan bir millet olarak maziden atiye kurduğumuz köprünün zenginliklerinin tamamına sahip çıkacak böyle bir nesiller silsilesi yetiştirmek istiyoruz. Bu topraklarda doğup büyüyen her evladımız medeniyetini, tarihini, kültürünü, bizi biz yayan değerleri en iyi şekilde bilmeli ve hayatına uygulamalıdır. Bu toprakları ve üzerinde kurduğumuz medeniyeti tıpkı Malazgirt'te, Niğbolu'da, Mercidabık'ta, Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde, 15 Temmuz'da olduğu gibi gerektiğinde canı pahasına savunacak şuurda nesillere sahip olmadıkça geleceğimize güvenle bakamayız" ifadelerini kullandı.
15 Temmuz - 15.10.2020
Nusaybin'de 15 Temmuz Federasyonu temsilciliği açıldı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 15 Temmuz Federasyonu Temsilciliği açıldı.
15 Temmuz - 15.10.2020
Son dakika haberi! Akıncı Üssü'ndeki darbe girişimine ilişkin davaya devam edildi
Edinilen son dakika gelişmesine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
15 Temmuz - 15.10.2020
Karabük'ten kısa kısa
Şehit ailesinden İl Müdürü Sökmen'e ziyaret 15 Temmuz şehidi Barış Efe'nin annesi Nazife ile kız kardeşi Serpil Efe, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen'i ziyaret etti.
15 Temmuz - 15.10.2020
Son dakika haber: İçişleri Bakanı Soylu, Suriye Görev Gücü Değerlendirme Çalıştayı'nda konuştu: (1)
21. yüzyılın gelişmiş medeniyetleri ne yazık ki Orta Doğu'da istikrarsızlığa ve teröre senaristlik ve rejisörlük yapmaktadır. Elbette ki bu analizin küresel güçlerle ilgili boyutu, keza Türkiye'nin 15 Temmuz öncesi yaşadığı güvenlik süreci, 15 Temmuz'da yaşadığımız elim hadise, bunun yanı sıra maruz kaldığımız göç baskısı, çok sayıda analize konu olmuştur.
15 Temmuz - 14.10.2020
Akıncı Üssü'ndeki darbe girişimine ilişkin davaya devam edildi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
15 Temmuz - 14.10.2020
Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ: "Yıldırım'ın paylaşımı saçmalık"
Eski Adalet Bakanı olan Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye'de demokrasi güçlenmiş ve kökleşmiştir. Demokrasinin muhafızı ve müdafii Türk halkıdır. Türk halkı, demokrasiyi muhafaza ve müdafaa görevini 15 temmuz darbe teşebbüsüne kalkışanlara vurduğu darbe ile en güzel şekilde yerine getirmiştir" ifadesini kullandı.
15 Temmuz - 14.10.2020
Sevda Noyan hakkında takipsizlik kararı
Bir televizyon programına katılan Sevda Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı.
15 Temmuz - 14.10.2020
AK Parti'li Çalık'tan AYM üyesi Yıldırım'ın paylaşımına tepki Açıklaması
Çalık, "Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de vesayet heveslilerine asla geçit vermeyecektir. Özellikle 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimiz vesayet heveslilerine ve hainlere asla unutamayacakları bir ders verdi.
15 Temmuz - 14.10.2020
Son dakika haberi | Askeri okullardaki öğrencilere işkence yaptığı iddia edilen eski komutana hapis istemi
Şüphelinin mangaya eğitim yaptırdığını anlatan M.M.N, ifadesinde şu bilgileri verdi: "Bu kampta N.S, M.T. ve A.A. bana baskı uygulayan kişilerdi. Bu kişiler hiçbir şekilde asker mantığıyla uyuşmayan eğitim kastı ile hareket etmeksizin sadece okuldan ayrılmam amacıyla sözlü hakaret ve fiziksel eğitim denilen ancak sürünme, gece dinlenme saatinde kaldırma, yemek saatlerinde kısıntı yapılması gibi uygulamalardı. Bölüklere yemek istirahati verildiğinde N.S, '6 metrelik bir alanı 6 saniyede sürünürseniz yemeğe gidebilirsiniz. Yoksa yemeğe gidemezsiniz' diyerek bizi defalarca süründürmekteydi. Bana zorla ayrılmam için yazı yazdırdılar. Sınavlarda kopya çektiğimi söylediler, 5 yıllık eğitimimi heba ettiler, ordudan gönderildim." Beraber sınava girdiği TSK mensupları da ihraç edilmiş Şüpheli hakkında FETÖ/PDY'nin örgütsel faaliyeti kapsamında kendilerinden olmayan kişilere askeri öğrencilikten ayrılmaları için fiziksel ve ruhsal baskı, işkence yaptığına ilişkin şikayetlerin bulunduğuna yer verilen iddianamede, şunlar kaydedildi: "Özellikle müştekilerin beyanını doğrular nitelikte, FETÖ/PDY'nin TSK'yi ele geçirme planı kapsamında, kendilerinden olmayan ve kendilerine tehdit gördükleri, askeri okul öğrencilerin orduyla irtibatlarının koparılması amacıyla bu şekilde işkence ve benzeri hareketlerle okuldan ayrılmaları için sistematik bir şekilde faaliyet yürütüldüğü, şüphelinin de bu faaliyetler kapsamında 'eğitim' adı altında müştekilere işkence yaparak söz konusu organizasyon içerisinde yer aldığı belirlenmiştir. Şüpheli, 2012'de kurmaylık sınavını kazandığını, kendisi ile birlikte kurmaylık sınavını kazanan diğer askeri personellerin de 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası TSK ile irtibatlarının kesildiğini belirtmiştir.
15 Temmuz - 14.10.2020
Son dakika haber... Birecik'te asayiş uygulaması yapıldı
15 Temmuz Meydanı'nda 587 kişiyi GBT sorgusu gerçekleştiren, 278 aracı da kontrol eden ekipler, aynı zamanda Kovid-19 salgını nedeniyle vatandaşları maske ve sosyal mesafe kuralları konusunda uyardı.
15 Temmuz - 13.10.2020
Son dakika gündem: Darbeci helikopter pilotlarının "yurtta sulh" parolasını kullanması talimatını darbeci general...
Son dakika haberleri: Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 15 Temmuz Haberleri | 15 Temmuz Haber - Haberler - Sayfa 3 - 15 Temmuz haberleri, son dakika 15 temmuz haber ve gelişmeleri burada. İYİ Partili Özdağ'dan, partisinin il başkanına FETÖ suçlaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 15:52:38. #1.14#
title