15 Temmuz Haberleri

15 Temmuz haber, 15 Temmuz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

15 Temmuz - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Akıncı Üssü darbe girişimi davasına devam edildi
Edinilen son dakika haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
15 Temmuz - 28.10.2020
DEÜ Rektörü Prof. Dr. Hotar, gazetecilerle bir araya geldi
Prof. Dr. Hotar, DEÜ Rektörlüğünde düzenlenen toplantıda, göreve başladığı 15 Temmuz 2018'den bu yana yaptığı çalışmalar ve geleceğe yönelik projeleriyle ilgili bilgi verdi.
15 Temmuz - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Keşir, Meclis'in 27 Mayıs, 12 Eylül, 12 Mart, 28 Şubat ve 27 Nisan'da tarihin karanlık koridorlarına da tanıklık ettiğini belirterek, "En ağır güne de 15 Temmuz'da, benim de içinde bulunduğum bir grup milletvekili arkadaşımızla birlikte burada bizzat şahit olduk.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Şarkışla Şarkışla ilçesindeki çelenk sunma töreni 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda gerçekleşti.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Milletin, aradan geçen onca zamana rağmen Cumhuriyete ilk günkü heyecanla sahip çıktığına işaret eden Gökcan, bu yüzden milletin 15 Temmuz'da milli iradeye, Cumhuriyete ve demokrasiye sımsıkı sarıldığını ve ölümü bile göze aldığını hatırlattı.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıldönümü vesilesiyle başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, tüm hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum." 15 Temmuz Demokrasi Derneği Başkanı Güner Edirne 15 Temmuz Demokrasi Derneği Başkanı Veysel Güner, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
15 Temmuz - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Erdoğan: Peygamber efendimize yapılan saldırılara karşı durmak, şeref meselemizdir (2)- Yeniden
'2023 HEDEFLERİNE ULAŞMAKTA KARARLIYIZ' İstiklal harbini yöneten Meclisin bugüne kadar yaşadığı tüm badirelerin ardından dimdik ayağa kalkmayı başardığını kaydeden Erdoğan, "En son 15 Temmuz'da kuşatılmasına ve bombalanmasına rağmen milletimizle birlikte darbecilere cesaretle direnen Meclisimiz 2'nci kez gazilik unvanı ile şereflendi.
15 Temmuz - 28.10.2020
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bölgesinde ve dünyada yepyeni bir dönemi başlattığını, kimin ne söylediğine bakmaksızın büyük ve güçlü Türkiye'nin yürüyüşüne kararlı adımlarla devam ettiklerini kaydeden Cora, şöyle devam etti: "Hayalini kurduğumuz huzurlu ve müreffeh geleceğe çok daha büyük umutlarla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız bir dönemde bir yandan da 2023 hedeflerimize ulaşma kararlılığı içinde yolumuza devam ediyoruz. 1923 yılında olduğu gibi kimin ne dediğine, ne yaptığına bakmadan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte inandığımız yolda, inandığımız değerler etrafında büyük ve güçlü Türkiye'nin yürüyüşünü milletimizle birlikte sürdürüyoruz. Türlü türlü oyunlarla bizlerin bu kutlu yürüyüşünü durdurmak isteyenler olsa da Türkiye eski Türkiye değil. 20 yıl öncesine göre her bakımdan çok daha güçlü, dirayetli ve de inançlıyız. Son olarak 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında, milli iradeyi sekteye uğratmak isteyenlere milletimizle birlikte gerekli cevabı verdik ve vesayet odaklarını tarihin tozlu sayfalarına kaldırdık.
15 Temmuz - 28.10.2020
İstanbul Valisi Yerlikaya'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Atatürk'ün herkese hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak amacıyla İstanbul'da ve vatanın dört bir yanında canla başla çalıştıklarına işaret eden Yerlikaya, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Tarih ve dünya, 1923'te ve 15 Temmuz'da milletçe el ele vererek yaptıklarımıza ve büyük Türkiye'nin yükselişine şahit olmaya devam ediyor.
15 Temmuz - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Yaşadıkları coğrafyanın vekalet ve ticaret savaşlarına ev sahipliği yaptığını anımsatan Kırkpınar, şunları söyledi: "Dünyanın en büyük güçlerinin rol aldığı bu alanda Türkiye adeta mucizeler yaratarak, konumumuzu ve duruşumuzu net bir şekilde ortaya koymuştur. Türkiye, her alanda masadaki yerini alarak çok başarılı bir grafik çizmiştir." Çanakkale, Milli Mücadele ve 15 Temmuz ruhuna sahip olan gazi Meclis'in mazlumların yanında yer alarak üzerine düşeni yaptığına işaret eden Kırkpınar, sözlerini şöyle sürdürdü: "İnşallah bu yüce ruh kıyamete kadar devam edecek ve bu devlet ebediyen var olacaktır.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Bu anlamı büyük günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Mesajında, Türk milletine saldıranların başarlı olamayacaklarını ifade eden Altay, şunları kaydetti: "15 Temmuz'da içimizdeki hainleri kullananlar, Libya'da, Doğu Akdeniz'de, Ege'de, Azerbaycan'da ve sınırlarımızda benzer oyunlarla meşgul olanlar, ne yaparlarsa yapsınlar hiçbir şekilde başarıya ulaşamayacaktır.
15 Temmuz - 28.10.2020
AK Parti Trabzon Milletvekili Balta'dan "Cumhuriyet Bayramı" mesajı
Cumhuriyetin, toplumun herhangi bir kesimi için değil, milletin tamamına ait bir yönetim biçimi olarak kabul edildiğini aktaran Balta, şöyle devam etti: "Cumhuriyet cumhurundur, halkındır, herkesindir. Ayrım gözetilmeksizin herkes, Cumhuriyetimizin gerçek sahibidir. Bundan bir asır önce başlattığımız ve yeni devletimiz Cumhuriyetimizi kurarak taçlandırdığımız İstiklal Harbimizin bir benzerini, farklı görüntüler ve yöntemlerle veriyoruz. Terör örgütlerinin saldırılarından 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar yaşadığımız tüm hadiseler bu tarihi mücadelenin tezahürleridir.
15 Temmuz - 28.10.2020
Vali Ersin Yazıcı'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Yazıcı, mesajında, 97 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde, tarihte eşine az rastlanır bir destanla Cumhuriyetin kurulduğunu hatırlattı. Büyük fedakarlık ve mücadeleyle kurulan Cumhuriyet sayesinde, bugün tam bağımsız büyük bir millet ve devlet olmanın gururunun yaşandığını anlatan Yazıcı, şunları kaydetti: "Cumhuriyetimizin ilanından bu yana, 97 yılda, eğitimden sağlığa, insan haklarından sanayileşmeye, demokratikleşmeden ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirdik. Dünyanın tüm ortak platformlarında sözü dinlenen, bölgesi için barışın güvencesi olan, ekonomisi güçlü, demokrasiyi özümsemiş modern bir ülke haline geldik. Birlik ve beraberliğimiz sürdükçe, atalarımıza layık evlatlar olarak azimle çalıştıkça, dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz. " Yazıcı, milletin, demokrasi tarihine geçen, 15 Temmuz hain darbe girişimindeki destansı mücadelesiyle, Cumhuriyetin demokratik niteliğini perçinlediğini belirtti.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Keban Kaymakamı Eyyüp Batuhan Ciğerci, Keban Belediye Başkan vekili Osman Erdoğan,15 Temmuz Şehitler Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Vali Muammer Erol, Garnizon Komutanı Tuğamiral Semih Ozan Güç ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen çelenk sunma törenine, Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, kamu kurumlarının müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar da mesajında şu ifadeleri kullandı: "Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine ve dirliğine karşı yapılan her türlü saldırıda tek vücut olmayı başarmış olan Türk milleti, geçmişte ve son olarak 15 Temmuz'da olduğu gibi hainlere ders verecek kudrete ve beraberliğe her daim sahiptir.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Yurdunda işgalleri kabullenmeyen milletin, İstiklal Savaşı'yla kenetlenen ruhların sarsılmaz iradesini ortaya koyduğuna vurgu yapan Tutuk, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye Cumhuriyeti 97. yılında devlet ve milletiyle el ele vererek muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine doğru emin adımlarla ilerlerken, bu millet, bugünlere nasıl gelindiğini asla unutmamıştır. Egemenliğin, kayıtsız şartsız millet iradesine teslim edildiği cumhuriyet, ülkenin her köşesinde eşitlik, özgürlük, barış ve kardeşlik demektir. Aldıkları yenilgilerden ders çıkarmayan düşmanlar, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yine ülkemize kastetmeye çalışmışlar ve bunda yine başarılı olamamışlardır.
15 Temmuz - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "İstiklal Savaşı'nda tam bağımsızlık idealinin ve milli mücadelenin karargahı olan TBMM, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da bombalar altında, milletvekillerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla görevini kahramanca sürdürerek demokrasi mücadelemizin merkez...
15 Temmuz - 28.10.2020
Başkentte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için bazı yollar trafiğe kapatılacak
29 Ekim Perşembe saat 06.00'dan itibaren Dikmen Caddesi'ndeki Genelkurmay Kavşağı ile Çetin Emeç Bulvarı'nın kesişimi arası, İsmet İnönü Bulvarı'nın Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi kesişimi ile Akay Kavşağı arası, Atatürk Bulvarı'ndaki Kuğulu Kavşağı ile Ulus Meydan arası, İstanbul Caddesi'nin Kazım Karabekir Caddesi kesişimi, İstiklal Caddesi kesişimi ve Atatürk Bulvarı kesişimi arası, Cumhuriyet Caddesi'nde Ulus Meydanı ile Gar Kavşağı arası, Çankırı Caddesi, GMK Bulvarı'nda 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı ile Anadolu Meydanı arası, Ziya Gökalp Caddesi'nde 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı ile Kolej Meydanı arası, Milli Müdafaa Caddesi'nde Genelkurmay Kavşağı ile GMK Bulvarı arası, Kazım Karabekir Caddesi'nde Celal Bayar Bulvarı'na çıkış yan varyantları ile Anadolu Meydanı arası, Dögol Caddesi'nde Beşevler Kavşağı ile Anadolu Meydanı arası, buralara açılan tüm cadde ve sokaklar programlar sona erene kadar araç trafiğine kapalı olacak.
15 Temmuz - 28.10.2020
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Malazgirt Zaferi'nden bugün pek çok cephede birden sürdürülen terörle mücadele harekatlarına kadar, bin yıldır vatan topraklarını korumak için şehitlik ve gazilikle şereflenen tüm kahramanları rahmet ve şükranla yad eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "İstiklal Harbimizi bizzat yöneten, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı gösterdiği şanlı direnişle bir kez daha gazi unvanı alan, milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisimize saygılarımı sunuyorum.
15 Temmuz - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
15 Temmuz - 28.10.2020
Kırklareli Valisi Bilgin'den Cumhuriyet Bayramı mesajı
Cumhuriyetten aldığımız feyiz ve güçle devletimiz, uluslararası camiada saygın bir yere sahip olmuş, Anadolu'nun her köşesindeki vatandaşına eşit mesafede duran bir yapıya ulaşmıştır." Türk milletinin her zaman bağımsızlığına sahip çıkmış bir millet olduğuna vurgu yapan Vali Bilgin, şöyle devam etti: "Aziz milletimiz tarih boyunca düşmanlara karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinde olduğu gibi bugün de, hain PKK ve FETÖ/PYD terör örgütleri başta olmak üzere, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine karşı yapılan her türlü terör unsuru karşısında, milli irademize yönelik tehditleri bertaraf edeceğini ve bu değerlerine son nefesine kadar sahip çıkacağını son olarak 15 Temmuz'da tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.
15 Temmuz - 27.10.2020
Çaldıran'da kütüphane açılışı
Kütüphanelerin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Dinç, şöyle konuştu: "Sadece okuldaki öğrenciler değil, civar mahallelerde ikamet eden öğrencilerimiz de kütüphanemize gelebilecek. Öğrenciler, ulaşmak istediği bilgileri artık uzaklarda aramayacak. Başarıyı yakalamaları ve çıtayı daha üst noktalara taşımaları gerekir. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Başarı, emek ve özveri ister." Daha sonra kütüphaneyi gezen Dinç ve Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, çocuklarla sohbet etti, satranç oynadı. Ardından 15 Temmuz Anadolu Lisesi'ne geçen Dinç, Sürekli Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrencilere kitap hediye etti.
15 Temmuz - 27.10.2020
AK Parti Osmaniye Milletvekili Durmuşoğlu'ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı
AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
15 Temmuz - 27.10.2020
Batı'da İslam karşıtlığı Türkiye karşıtlığına mı dönüşüyor?
Erdoğan gerek Macron gerekse Wilders'in hezeyanlarına cevap verdi. Macron'a "Şu an Fransa'nın başındaki zat şaşırmış, yatıp kalkıp Erdoğan'la uğraşıyor; sen önce kendine bak. Bu bir vaka. Hakikatten kontrolden geçmesi lazım" yanıtını verdi. Wilders ile ilgili ise "Hollanda'da bir milletvekili müsveddesi var; kalkmış bizimle ilgili bir şeyler yazıyor; haddini bil. Kiminle yol yürüdüğünü hiç hesap ettin mi? Faşizm bizim kitabımızda yok" dedi. Anne tarafından Endonezyalı Müslüman bir aileye dayanan Wilders'in, hemen her fırsatta olduğu gibi, 15 Temmuz'un hemen sonrasında da "Erdoğansız bir dünya görecektim; 15 Temmuz'un başarısız olmasına üzüldüm" sözüyle Erdoğan korkusunu dışa vurduğu görülür.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 15 Temmuz Haberleri | 15 Temmuz Haber - Haberler - 15 Temmuz haberleri, son dakika 15 temmuz haber ve gelişmeleri burada. Koçarlı Belediye Başkanı Kaplan'dan 29 Ekim mesajı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 09:15:04. #1.15#
title