15 Temmuz Fotoğraflarla Hatırlatıldı

15 Temmuz Fotoğraflarla Hatırlatıldı

15 Temmuz fotoğraflarla hatırlatıldıBURSA - İnegöl Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 2'nci yıl dönümünde 15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak adına 41 eserden oluşan fotoğraf ve resim sergisi açtı.

15 Temmuz fotoğraflarla hatırlatıldı

BURSA - İnegöl Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 2'nci yıl dönümünde 15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak adına 41 eserden oluşan fotoğraf ve resim sergisi açtı. Kent Müzesi sergi salonunda açılan sergi, aynı zamanda Müzenin 100'üncü sergisi olma özelliğini taşıyor.
15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 2'nci yıl dönümünde Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında sabah namazıyla başlayıp gün boyu devam eden etkinlikler düzenleyen İnegöl Belediyesi, 15 Temmuz'u unutturmamak adına Kent Müzesinde resim ve fotoğraf sergisi düzenledi. 15 Temmuz Milli İrade Nöbetleri konulu fotoğraf sergisinde; 15 Temmuz gecesi vatan düşmanı hainlere karşı İstanbul ve Ankara'da ortaya koyulan destansı kahramanlıkları gözümüzün önüne bir kez daha canlandıracak 18 fotoğraf, İnegöl'de demokrasi nöbetleri sırasında çekilerek yarışmada sergileme hakkı elde eden 23 fotoğraf ve İNESMEK kursiyerlerinin 15 Temmuz'u ölümsüzleştirmek amacıyla tuallerine yansıttıkları 11 resim olmak üzere 41 eser yer alıyor.
15 temmuz hiçbir zaman unutmayacağımız bir tarih
Bugün 14.30'da kapılarını ziyaretçilerine açan serginin açılış törenine; Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Alper Taban, siyasi parti temsilcileri, kurum temsilcileri ile STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, "15 Temmuz sıradan bir tarih gibi gözükse de, 2016 yılı itibariyle hayatımızda hiçbir zaman unutmayacağımız ve asla unutturmayacağımız bir tarih oldu. Biliyorsunuz bunu bugün itibariyle dolu dolu etkinliklerle hatırlatmaya gayret ediyoruz. Sabah namazıyla birlikte çok değerli Kaymakamımız, protokol üyelerimiz, değerli ilçe halkımız ile berber buluştuk. Akabinde bir çorba ikramı ve ardından şehitliğe giderek şehitlerimizi orada Kuran-ı Kerim tilavetiyle yad etmeye çalıştık. Öğlen yine İshakpaşa'da bir mevlidimiz vardı şehitlerimizi anmak adına. Şuanda da fotoğraf sergisindeyiz. Burada da konumuz yine 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dedi.
Müzenin 100. sergisi
Başkan Taban, sergi hakkında da bilgi verdiği konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bugün burada hem İFSAD aracılığıyla çekilmiş olan resimleri göreceğiz hem de İNESMEK kursiyerlerimizin hazırladığı resimlerimiz var, onları da görmüş olacağız. Emeği geçen arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Bu sergi aynı zamanda Müzemiz için de özel bir sergi. Müzemizin 100'üncü sergisini açıyoruz bugün. Müzemiz sergi anlamında dalya diyor" Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile serginin açılışı gerçekleştirildi. Davetliler, açılış sonrası sergiyi gezerek fotoğraf ve resimleri ilgiyle inceledi.

Kaynak: İHA