15 Temmuz Diriliş Destanı" Fotoğraf Sergisi

15 Temmuz Diriliş Destanı" Fotoğraf Sergisi

AK Parti Bingöl İl Başkanlığı tarafından darbe girişimi gecesi ve sonrasında yaşananların konu edildiği "15 Temmuz Diriliş Destanı" fotoğraf sergisi açıldı.

AK Parti Bingöl İl Başkanlığı tarafından darbe girişimi gecesi ve sonrasında yaşananların konu edildiği "15 Temmuz Diriliş Destanı" fotoğraf sergisi açıldı.

Yenişehir Mahallesi Sanat Sokağı'nda açılan sergide, Anadolu Ajansı (AA) muhabirleri tarafından yurdun dört bir yanında çekilen fotoğraflar, vatandaşların beğenisine sunuldu.

Sergiyi gezen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'da vatandaşların gösterdiği kahramanlığı anlatan fotoğrafların vatandaşlara hatırlatılması bakımından çok anlamlı bulduğunu söyledi.

Barakazi, "Böyle güzel bir sergiyi düşünüp bu sergiyi bu tabloları hazırlayıp bize gösteren partimizin yetkililerine teşekkür ediyorum. Sadece bu sergilerle değil, taze beyinlerin, halkımızın ve vatandaşlarımızın da beyinlerine iyice işleyerek bunu kalıcılaştırmak için çaba göstereceğiz." diye konuştu.

AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven de serginin bir hafta açık kalacağını belirterek, bütün vatandaşları sergiyi görmeye davet etti.

Halkın gücünün karşısında hiçbir gücün dayanmayacağını aktaran Seven, şöyle devam etti:

"15 Temmuz'da ülkemiz darbe girişimiyle karşı karşıya kalmıştır. Halkımızın olağanüstü gayreti, dirayeti ve direnişiyle birlikte bu darbe teşebbüsü sonuçsuz kalmıştır. Halkımızın direnişinin unutulmaması adına 15 Temmuz ihanet gecesinin insanların hafızasında yer edinmesi ve unutulmaması için'15 Temmuz Diriliş Destanı' fotoğraf sergisini açtık."

Seven, Anadolu Ajansı muhabirlerinin çektiği fotoğraflar ile demokrasi nöbetleri sırasında Bingöl'de çekilen yaklaşık 50 fotoğrafın yer aldığı serginin bir hafta açık kalacağını belirtti.

BingölBingöl'de "15 Temmuz Diriliş Destanı" fotoğraf sergisi açıldı
Muhabir Abdullah Çelik
Redaktör Nurten Aslan
Yayınlayan M.Tevfik Erçetin

Kaynak: AA