15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Özkaya, mesajında 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimine karşı vatandaşların vatanı, milleti ve devleti için destansı bir mücadele gösterdiğini ifade etti.

Sultan Melikşah'ı, Nizamülmülkü şehit eden haş haşilerden bile daha hain, daha sinsi katillerden oluşan FETÖ Terör Örgütü üyelerince gerçekleştirilmek istenen darbe ile vatanının kuşatılmak ve dış güçlerin kucağına itilmek istendiğini kaydeden Özkaya, şöyle devam etti:

"Allah'a hamd olsun ki bu aziz milletimizin kahramanlığı ve feraseti, sayın Cumhurbaşkanımızın yiğitliği ve liderliğiyle darbe girişimi kısa sürede püskürtülmüştür. O gece; korkusuzca tankların önüne yatan, göğsünü mermilere siper eden kahraman milletimizin yazdığı destan ancak ve ancak imanla ve vatan aşkıyla açıklanabilir. 15 Temmuz asil milletimizin yeniden uyanışıdır. 15 Temmuz kökleri yüzlerce yıl önceye dayanan devletimizin yeniden dirilişidir. 15 Temmuz 2. Milli Mücadelenin sembolüdür. Yüce Allah o gece kahraman milletimizin kalbinden korkuyu söküp almıştır."

Yurdunuseven ise 15 Temmuz gecesinde Türk milletinin tüm renklerini ve farklılıklarını geride bırakarak elde bayrak, dilde tekbir, inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleştiğini kaydetti.

15 Temmuz'da halkın direnişinin ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığının tüm dünyaya gösterildiğinin ve tarihin en büyük demokrasi dersinin verildiğini ifade etti.

Bu tür niyetlerle yola çıkanların karşılarında 570 bin kişilik ordusu ve 260 bin kişilik polisiyle birlikte, güçlü bir Türkiye'yi bulacaklarını bilmeleri gerektiğini vurgulayan Yurdunuseven, şunları kaydetti:

"Tüm dünya şunu net olarak bilmelidir ki Türkiye'miz için 15 Temmuz gecesi ne kadar karanlık başladıysa, 16 Temmuz sabahı da o derece aydınlık doğmuştur. Üzerinden 1 yıl geçen o kara geceden sonra ülkemiz gelinen noktada 15 Temmuz sabahı olduğundan çok daha güçlü, kararlı ve dinamik bir yapıya sahiptir.

Milletimiz, kendi iradesini hiçe sayan, darbeyle, terörle, şiddetle ülkesine boyun eğdirebileceğini, devletini ele geçirebileceğini sananlara tam 1 yıl önce bugün açık bir mesaj vermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle vatanın istiklali ve istikbali uğruna şehit olan 15 Temmuz kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize Yüce Allah'tan şifalar niyaz ediyorum."