15 Bin Liralık Otomobil Türkiye'de Yola Çıktı

15 Bin Liralık Otomobil Türkiye'de Yola Çıktı

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Yerli otomobil tartışması tazeliğini korurken, Hintli Bajaj şirketi dünyanın en ucuz aracını önümüzdeki hafta Türkiye'de satışa sunuyor.

4 kişilik olan ve fiyatı sadece 15 Bin TL olan otomobil Türkiye'de satışa çıkıyor. Dünyanın sayılı motosiklet üretici markalarından biri olan Hintli Bajaj firması, yeni otomobilini dünyada ilk kez Türkiye piyasasında satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

## ##

ASLINDA MOTORSİKLET

Türkiye'nin ardından dünyanın 16 ülkesinde satışa sunulacak aracın lansmanı çarşamba günü Hintli Bajaj'in ve Kuralkan Holding'in üst düzey yöneticilerinin katılımıyla İstanbul'da gerçekleşecek. Lansman öncesi araçla ilgili yaptığım incelemede, 4 kişilik bu araç Avrupa 4 tekerlekli motosiklet yönetmeliğine uygun ilk Hint malı araç.

TÜRKİYE'DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Ülkemizde Kuralkan Holding çatısı altında temsil edilen firma, yeni aracı (Quadricycle-motosiklet motoruyla çalışan dört tekerlekli küçük taşıt) Qute 15 bin lira fiyat etiketiyle Hindistan'dan bile daha önce Türkiye'de satışa sunuyor. Aracı dünya televizyonlarından önce ilk kez Sözcü TV'den Turgut ERAT test etti.

ASLINDA TANIDIK

Bajaj Qute ekonomik, kolay erişilebilir şehir içi veya köy/kasaba/ilçe hayatı için yeni bir mobilite çözümü niteliğinde sıra dışı bir girişim olarak kabul ediliyor. Zamanında Anadolu'yu kasıp kavuran 3 tekerlekli triportörlerin bir nevi evrimsel uzantısı demek yanlış olmaz.


Haber Yorumları (76)
ADINIZI YAZIN: keşke 10 bin tl olsa alırdım tam istediğim gibi küçük ve tatlı araç
ALİ TARTAR: evet gonyalı ford ve tofaş az yemedi bizi şimdi sorayım sana hangi firmadan sın
GONYALI: 5 bin lira olsa muhtemelen satışı yüksek olurdu bu paraları bu araca kimse vermez. takla atması yan yatması cok kolay olur bu aracın dar ve yüksek
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title