Kayseri'de 143 Seçmenli Köye 6 Muhtar Adayı

Kayseri'de 143 Seçmenli Köye 6 Muhtar Adayı

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine bağlı 143 seçmenin bulunduğu Büyükkömarmut köyünde 6 kişi muhtarlık için aday oldu.

Kayseri'de 143 Seçmenli Köye 6 Muhtar Adayı

SERCAN KÜÇÜKŞAHİN - Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine bağlı 143 seçmenin bulunduğu Büyükkömarmut köyünde 6 kişi muhtarlık için aday oldu.

İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki 60 haneli köyde seçimlerde 6 muhtar adayı yarışacak. 143 kayıtlı seçmenin oy kullanacağı Büyükkömarmut köyünde mevcut muhtar Ali Aslan Koçak'ın yanı sıra amcasının oğulları Şerafettin Koçak ile Nurullah Koçak ve Hacı Ömer Taştan, Yusuf Şahin, Selahattin Aykırı aday oldu.

Muhtar Koçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, maaşlarının artmasıyla, vatandaşların da muhtarlığa ilgisinin arttığını söyledi. 

Köyde birçok kişinin işsiz olduğunu belirten Koçak "Köyümüz 60 haneli bir orman köyü. Bu seçimlerde 5 rakibim var. İyi olan kazansın ama muhtar maaşlarının artmasından sonra adayların artması da insanın aklına soru işaretleri getiriyor. Bu tatlı bir rekabettir. Ama bizi bizden üstünler yöneltsin" diye konuştu.

Muhtar adaylarından ve mevcut muhtarın azalığını yapan Selahattin Aykırı da Muhtar Koçak'ın köy işlerinde, azalardan görüşlerini almadığını, kendisinin de bu yüzden aday olduğunu söyledi. 

6 muhtar adayı seçilebilmek için köy sakinleri ile yüz yüze görüşerek, destek istiyor. - Kayseri