140 Gün Sonra Yeniden Gözlerini Açtı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Sağlık

140 gün sonra yeniden gözlerini açtı Manisa'nın Salihli ilçesinde 87 yaşındaki kadın, 140 gün sonra komadan çıktıMANİSA - Manisa'nın Salihli ilçesinde yaklaşık 5 ay önce beyin damarındaki tıkanıklık nedeniyle komaya giren 87 yaşındaki kadın 140 gün sonra gözlerini açtı ve konuşmaya başladı.

140 gün sonra yeniden gözlerini açtı

Manisa'nın Salihli ilçesinde 87 yaşındaki kadın, 140 gün sonra komadan çıktı

MANİSA - Manisa'nın Salihli ilçesinde yaklaşık 5 ay önce beyin damarındaki tıkanıklık nedeniyle komaya giren 87 yaşındaki kadın 140 gün sonra gözlerini açtı ve konuşmaya başladı.

Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan Emine Hanım Yakar, Salihli Devlet Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi'nde 140 gün sonra gözlerini açtı ve konuşmaya başladı.

Yaklaşık 5 ay önce beyin damarı tıkanıklığı sebebiyle, Salihli Devlet Hastanesine getirilen 87 yaşındaki Yakar, Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi'ne yatırıldı. Nöroloji Uzmanı Dr. Nilüfer Yıldırım ve Anestezi Uzmanı Dr. Hülya Erten ile servis personeli tarafından adeta bebek gibi bakılan Yakar, 140 gün sonra gözlerini açtı.

"Hastamızın gözlerini açıp konuşması bizi mutlu etti"

Hastanın geldiğinde bilincinin tamamen kapalı olduğunu vurgulayan Salihli Devlet Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Nilüfer Yıldırım, "Bu yüzden de hastamızı makineye bağlamak zorunda kaldık. Hasta bilinci kapalı olarak 140 gün kaldı ve son 10 gün kala bilinci ve gözleri açıldı. Tepki vermeye başladıktan sonra bizimle konuşmaya başladı. Bu durum bizi çok mutlu etti. Çünkü hasta bize geldiğinde hem beyin damar tıkanıklığı, hem de beyin kanaması mevcuttu" dedi.

Anestezi Uzmanı Dr. Hülya Erten ise, "Bilinci kapalı olan hastamızı solunum cihazına bağlı olarak takip ettik. Gün geçtikçe tepki verip, önce gözlerini açtı ve daha sonra da bizimle konuşmaya başladı. Bu bizim için çok sevindirici bir durum oldu. Bundan sonraki aşamada hastamızın tedavisine devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

140 Gün Sonra Yeniden Gözlerini Açtı
140 Gün Sonra Yeniden Gözlerini Açtı
140 Gün Sonra Yeniden Gözlerini Açtı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title