14 Mart Tıp Bayramı Mesajları

14 Mart Tıp Bayramı Mesajları

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle siyasiler ve bürokrasi kutlama mesajları yayınladı.

14 Mart Tıp Bayramı Mesajları

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle siyasiler ve bürokrasi kutlama mesajları yayınladı.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, yayınladıkları kutlama mesajlarında 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.

Vali Mahmut Demirtaş, insan sağlığına hizmet eden hekimlerin yeryüzündeki en ulvi ve en mukaddes mesleklerden birini icra ettiğine dikkat çekerek, "Sağlık hizmetlerinin vatandaşlarımızın gelişmiş ülkelerdeki yaşam standartlarının seviyesine, çıkartılmasında başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık personelimize önemli görevler düşmektedir. Ayrıca, sosyal devlet anlayışının en önemli özelliklerinden birisi de, tüm vatandaşlara, zamanında ve yeterli sağlık hizmetinin sunulması ön planda yer almaktadır. Dünyada gelişen teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, ülkemiz genelinde yürütülen Sağlık Bakanlığının, Sağlıkta Dönüşüm projesiyle çok önemli mesafeler alındığını hepimiz görmekteyiz. İlimizde gerçekleştirdiğimiz 'insan odaklı hizmet'

anlayışı çerçevesinde, sağlık alanında yapılan yeni yatırımlarla desteklenerek, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişiminin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırmayı hedeflemekteyiz.

Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ise, çağdaş Türkiye'nin oluşmasında, Cumhuriyetimizin kuruluşundan beri hiç yılmadan verilen mücadeleler içerisinde hekimlerin yerinin inkar edilemez olduğunu söyledi.

Aydın, "Yıllardır verdikleri mücadele itibariyle tıp camiası dünyanın diğer milletlerindeki meslektaşlarıyla karşılaştırılamayacak bir özveri ve gayretle tüm dünyaya örnek teşkil edecek onurlu bir geçmişe sahiptir.

Ülkemizin çağdaş medeniyetler düzeyindeki yerini alabilmesi için, her geçen gün zirveye ulaşmaktaki bu zorlu maratonda kaliteli sağlık hizmetlerinden tüm vatandaşlarımızın faydalanması en büyük arzumuzdur. Bunun için; sağlık sistemimiz için daha çok kaynak ayırmaya devam eden ve bugüne kadar hayal dahi edilemeyen yatırımlarla ülkemizin dört bir yanına ulaşan hükümetimiz vatandaşlarımızın da haklı takdirini kazanmaya devam etmektedir. Üstlendikleri sorumluluk itibariyle, onurlu ve özverili bir şekilde çalışmalarını aksatmadan ve sahip oldukları bilinçle kendilerinden yardım bekleyenlere el uzatan hekimlerimiz için AK Parti iktidarı olarak çalışmalarımız devam etmekte ve aynı zamanda sağlık hizmet kalitesinin de eşgüdümlü olarak en iyi seviye gelmesi için mücadele etmekteyiz.Ülkemizin her noktasında yılmadan hizmet veren tıp camiasının değerli tüm çalışanlarının; toplum sağlığının korunması çalışan diğer tüm sağlık görevlilerimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, bu vesileyle kendilerine sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi. - ADIYAMAN