14 Mart Tıp Bayramı - Haberler
Haberi Paylaş

14 Mart Tıp Bayramı

AA - Yerel
14 Mart Tıp Bayramı

AK Parti Burdur Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Hasan Hami Yıldırım, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

AK Parti Burdur Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Hasan Hami Yıldırım, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Yıldırım, mesajında, bilgi, beceri ve emeğiyle insan sağlığına hizmet eden tüm tıp camiasının bayramını tebrik etti.

Geriye dönüp bakıldığında sağlık alanında alınan mesafenin görüldüğünü anlatan Yıldırım, "Bugün hekimlerimizin ve sağlık personelimizin çalışma şartları ve sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesi ortadadır. Katettiğimiz mesafe yarınlarımız için umut vericidir" ifadelerini kullandı.

Sağlıklı bir yaşamın insanların vazgeçemeyeceği temel hak olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Kaliteli ve uygulanabilir bir sağlık sistemi de toplumun en önemli şartıdır. Sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarında birisi, sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesi, tüm insanlığın ve toplumun en önemli hedeflerinden biri haline gelmiştir. Türkiye dünya sağlık kuruluşları arasında yükselen bir prestij elde etmiştir. Önceden ülke dışına yaşanan hasta göçünün tersine dönerek, yabancıların Türkiye'ye tedavi olmaya gelmektedir. İktidarımız döneminde ambulans uçaklar, ambulans helikopterler alınarak Avrupa'nın bile yetişemediği hız ve donanımda sağlık hizmetleri verilmeye başlandı."

Muhabir: Murat Çoban

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - BURDUR

AA - Yerel

Hasan Hami Yıldırım, Tıp Bayramı, 14 Mart, Burdur, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title