13. Kent ve Yaşam Ödülleri Sahiplerini Buldu

13. Kent ve Yaşam Ödülleri Sahiplerini Buldu

13. Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu Şile Belediyesi'ne 'Yeni Kent Modeli' ödülüİSTANBUL - Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği'nin '13'üncü Kent ve Yaşam Ödülleri' sahiplerini buldu.

23.05.2017 21:35 | Son Güncelleme: 23.05.2017 21:35

13. Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu

Şile Belediyesi'ne 'Yeni Kent Modeli' ödülü

İSTANBUL - Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği'nin '13'üncü Kent ve Yaşam Ödülleri' sahiplerini buldu. Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu 'Yeni Kent Modeli' ödülüne layık görüldü.

YAPDER'in düzenlediği 13'üncü Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu. Daha yaşanabilir kentler için proje üreten kişi ve kurumları onurlandırmak, cesaretlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen 'Kent ve Yaşam Ödülleri' Armada Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 'Yeni Kent Modeli' dalında ödüle layık görülen Şile Belediyesi'nde ödülü Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu aldı.

Şile Belediyesi'ne Yeni Kent Modeli Ödülü

Yeni Kent Modeli dalında ödüle layık görülen Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, "Belediyecilik kent ve yaşamın olmazsa olmaz aktörü ve belirleyicisidir. Şile, İstanbul gibi bir mega kentin ilçesi ama bir o kadar da mega kent kırsalında çevresel, sosyal, kültürel değerlerin sermaye bulduğu ekonomisini bu değerler üzerine inşa eden bir ilçe. Bu anlamda da başarılı olmaya çalışıyoruz ve 3 dönemdir başkanlık yaptığım bu ilçede İstanbul'un yükselen bir değeri olan sürdürülebilir bir kent modelini ortaya koyuyoruz. Mega kentlerde kırsal arazi yönetim modelini ortaya koyarken bir kırsal kalkınma ve tarımsal turizm vizyonuyla sürdürülebilir kent ekonomisini var olan kısıtlılıklarla buluşturarak dizayn etmeye uğraşıyoruz. Ürün odaklı bakarsak Şile Bezi, Şile'nin kadim bir ürünü ve ekonomik değeri olan bir ürün" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title