13 aylık bebeğe işkence eden 2 şahıs tutuklandı

13 aylık bebeğe işkence eden 2 şahıs tutuklandı

Bursa'da, 13 aylık bebeğe işkence yaptıktan sonra 'trafik kazası oldu' diyerek hastaneye götüren 2 kişi çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. Yalana ortak olan 17 yaşındaki anne ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Burcu T., birlikte yaşadığı Ayhan A. (30) ve Tahir A. (34) ile birlikte önceki gece merkez Yıldırım ilçesinde bir restorana eğlenmeye gitti. Bu sırada Burcu T.'n...

13 aylık bebeğe işkence eden 2 şahıs tutuklandı

Bursa'da, 13 aylık bebeğe işkence yaptıktan sonra 'trafik kazası oldu' diyerek hastaneye götüren 2 kişi çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. Yalana ortak olan 17 yaşındaki anne ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Burcu T., birlikte yaşadığı Ayhan A. (30) ve Tahir A. (34) ile birlikte önceki gece merkez Yıldırım ilçesinde bir restorana eğlenmeye gitti. Bu sırada Burcu T.'nin 13 aylık bebeği Emir Deniz T., uyuması için otomobilin arka koltuğuna bırakıldı. Bir süre sonra bebeğin ağladığını öğrenen Ayhan A. ve Tahir A., arabaya gelerek bebeği darp etmeye başladı. Susmayan bebeğin yüzü ve vücudunda sigara söndüren ikili, Emir Deniz'i ölesiye dövdü. Daha sonra Burcu T.'yi alıp uzaklaşan şahıslar, yolda başka bir araca çarparak olaya trafik kazası süsü verdi. Emir Deniz'i Bursa Devlet Hastanesi'ne götüren şahıslar 'Trafik kazası oldu, bebek cama çarptı' dedi. Bu yalana 17 yaşındaki anne Burcu T. de alet oldu. Ardından polis ve doktor bebeğe işkence yapıldığını belirleyince anne ile birlikte yaşadıkları şahıslar gözaltına alındı.

Bebeğe işkence yaptıkları iddia edilen Ayhan A. ve Tahir A. Bursa Adliyesi'nde süren 9 saatlik sorgularının ardından tutuklanarak cezaevine konulurken, 17 yaşındaki anne Burcu T. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak: CHA