13 Aileye, 14'er Küçükbaş Hayvan Hibe Edildi

13 Aileye, 14'er Küçükbaş Hayvan Hibe Edildi

08.09.2011 17:41 | Son Güncelleme: 08.09.2011 17:41
13 Aileye, 14'er Küçükbaş Hayvan Hibe Edildi

İl Özel İdaresi, Haymana İlçe Kaymakamlığı kanalıyla Haymana'daki 13 aileye, 13'er koyun ve birer de koç hibe edildi. 8 Eylül Perşembe günü İl Özel İdaresi tarımsal hizmet projesi kapsamında başlatılan projeyle ilçede yaşayan toplam 13 aileye 13'er damızlık merinos koyun ve birer de koç, yüzde 25 katkı payı karşılığında teslim edildi.

İl Özel İdaresi, Haymana İlçe Kaymakamlığı kanalıyla Haymana'daki 13 aileye, 13'er koyun ve birer de koç hibe edildi.

8 Eylül Perşembe günü İl Özel İdaresi tarımsal hizmet projesi kapsamında başlatılan projeyle ilçede yaşayan toplam 13 aileye 13'er damızlık merinos koyun ve birer de koç, yüzde 25 katkı payı karşılığında teslim edildi. Teslimatta, Haymana Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve Ankara İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Can hazır bulundu.

Kaymakam Karameşe, amaçlarının Haymana'nın eskiden hayvancılığın yoğun olduğu bölge olduğunu belirterek, yeniden bölgeyi hayvancılık konusunda canlı haline dönüştürmek olduğunu kaydetti. Karameşe, "Bununla birlikte ihtiyaç sahibi insanları kimseye muhtaç olmadan yaşayabilmelerini sağlamak ve üretime katkı yapmaları için projeyi hayata geçirildik" dedi.

Proje kapsamında toplam 182 küçükbaş hayvanın yeni sahiplerine 3 yıl boyunca satılmaması şartıyla dağıtıldığı öğrenildi.

- ANKARA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title