12. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali

12. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali

12. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Durmuş Genç - Ölüdeniz Belde Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, "12.Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali"nin, 26-30 Ekim tarihlerinde yapılacağını bildirdi.

Durmuş Genç - Ölüdeniz Belde Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, "12. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali"nin, 26-30 Ekim tarihlerinde yapılacağını bildirdi.

Yılmaz, Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz beldesinde yapılacak hava oyunlarına, 50 ülkeden 5-6 bin dolayında yamaç paraşütü pilotu ve akrobasi sporcusunun katılacağını söyledi.

Festival süresince tüm atlayışların ücretsiz olacağına dikkati çeken Keramettin Yılmaz, "Festival süresince 5-6 bin yamaç paraşütü pilotu, festival süresince Babadağ'dan Ölüdeniz'e serbest uçuş yapacak. Türk Hava Kurumu'nun da festival süresince gösterileri olacak. Daha önce yaptığımız organizasyonlarla Ölüdeniz'in tanıtımını yaptık. Bu nedenle beldemizde bu yıl çok büyük bir organizasyon yapıyoruz ve katılımın yoğun olması bizi çok mutlu etti" dedi.

Festivalin, Fransa'nın ardından dünyanın en iyi ikinci hava oyunları olduğuna işaret eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Ülkemizi yurt dışında tanıtan önemli fotoğrafların başında Ölüdeniz geliyor. Türkiye'yi dünyaya tanıtan en önemli aksesuar ve fotoğraf ise yamaç paraşütü. Yamaç paraşütü ve Ölüdeniz artık dünyada da ayrılmaz bir bütün olarak biliniyor. Bin 900 metre yüksekten dünyanın en güzel manzarasına uçuş yapmak, sanırım dünyanın en güzel ve en keyifli duygusu. Bu nedenle dünyanın en önemli atlayış noktalarından biri de artık Babadağ oldu. Bu yıl ayrıca, dünyanın pek çok ülkesinden yamaç paraşütü firmaları da tanıtım ve done yapmak için bizimle beraber olacaklar."

-Fethiye'yi dünyaya tanıtacak-

Ölüdeniz Hava Oyunları'nın Türkiye'de olduğu gibi dünyada da yer edindiğini belirten Yılmaz, Türkiye'nin birçok bölgesinden üniversite öğrencilerinin de atlayış için beldeye geleceğini dile getirdi.

"Uçamayanlar" için plaj eğlenceleri düzenleneceğini ve Ölüdeniz'de şölen havası yaşanacağını, festivalle birlikte Ölüdeniz'de turistik sezonu daha uzun hale getirmek istediklerini vurgulayan Keramettin Yılmaz, şunları söyledi:

"Festival bu yıl, geçen yıl olduğu gibi kamu kurumları tarafından düzenleniyor. Daha önce Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, kişiler tarafından düzenleniyordu. Bu yılki festival Muğla Valiliği, Fethiye Kaymakamlığı, Ölüdeniz Belediyesi ve Muğla El Sanatları (MELSA) Ölüdeniz Turizmi Geliştirme Kooperatifi tarafından düzenleniyor. Buradaki asıl amacımız, bölgemize gelen turist sayısını daha da artırmak."

Ekim ayının festival için en uygun dönem olduğuna işaret eden Yılmaz, Ölüdeniz'de ekim ayında hava sıcaklığının 25-30 derece civarında olduğunu da kaydetti.

- MUĞLA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title