'12 Nisan'daki Sözlerimiz Geçerliliği Koruyor'

'12 Nisan'daki Sözlerimiz Geçerliliği Koruyor'

Büyükanıt, 12 Nisan'da Söylediği 'Laik, Demokratik ve Sosyal Hukuk Devleti İdealine, Devletin Üniter Yapısına Bağlı Ama Sözde Değil Özde Bağlı Olmak' Sözlerinin Geçerliliğini Hala Kurduğunu Belirtti.

'12 Nisan'daki Sözlerimiz Geçerliliği Koruyor'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Cumhurbaşkanı seçimlerinde, 12 Nisan 2007 tarihinde düzenlediği basın toplantısında söylediği "laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti idealine, devletin üniter yapısına bağlı ama sözde değil özde bağlı olmak" sözlerinin geçerliliğini hala kurduğunu bildirdi. Büyükanıt, e-muhtıranın AKP'nin oylarını arttırdığı eleştirilerine ise "bizim araştırma şirketimiz yok ama bence öyle değil" şeklinde yanıt verdi.

Büyükanıt, KKTC Askeri Günü nedeniyle Merkez Orduevi'nde düzenlenen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

12 Nisan 2007 tarihinde düzenlediği basın toplantısında kullandığı sözlerinin geçerliliğini hala koruduğunu belirten Büyükanıt "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin görüşleri günlük olarak değişmez. 12 Nisan'daki sözlerimizin arkasındayız" dedi.

Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine "Bu akşam burada Kıbrıs için varız" diyen Büyükanıt, "Bugüne kadar ne söylediysek inanarak, düşünerek ve bilerek söyledik" diye konuştu.

Yaşar Büyükanıt, Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlanan ve kamuoyunda "e-muhtıra" olarak bilinen bildirinin 22 Temmuz seçimlerinde AKP'nin oylarını arttırdığı iddialarına da yanıt verdi. Büyükanıt, "Bizim araştırma şirketimiz yok. Somut veri olmadan yorum yapamam ama benim düşüncem öyle değil" dedi.(ANKA)

Kaynak: ANKA