12. Filmekimi, Diyarbakırlı Sinemaseverlerin İlgisiyle Karşılandı - Haberler
Haberi Paylaş

12. Filmekimi, Diyarbakırlı Sinemaseverlerin İlgisiyle Karşılandı

AA - Haberler | Güncel
12. Filmekimi, Diyarbakırlı Sinemaseverlerin İlgisiyle Karşılandı

Vodafone Freezone sponsorluğunda 7 şehre yayılan Filmekimi Diyarbakırlılar'la buluştu.

Vodafone Freezone sponsorluğunda 7 şehre yayılan Filmekimi Diyarbakırlılar'la buluştu.

Vodafone Freezone açıklamasına göre, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Vodafone FreeZone sponsorluğunda bu yıl 12.'si düzenlenen Filmekimi, İstanbul'un ardından Anadolu'nun 6 farklı şehrinde beyazperdenin seçkin örneklerini sinemaseverlerle buluşturmayı sürdürüyor.

Sinema dünyasından parlak yapımlar ve usta yönetmenlerin dünyanın belli başlı festivallerinde gösterilmiş ve ödüller kazanmış son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 40'a yakın film, Filmekimi boyunca izleyicilerin karşısına çıkıyor. Vodafone FreeZone'un Türkiye'nin en büyük sinema kampanyasındaki "1 bilete 1 bilet hediye" avantajı, Filmekimi'nde de devam ediyor.

Filmekimi, İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Trabzon'un ardından Diyarbakır ve Gaziantep'te de büyük ilgiyle karşılandı. Filmekimi'nin Diyarbakır ayağı 25 Ekim'de Onur Ünlü'nün, 32. İstanbul Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülünün sahibi olan "Sen Aydınlatırsın Geceyi" filminin gösterimiyle başladı. Filmin gösterimine Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Gizem Keçeci ile İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan da katıldı. 27 Ekim'e kadar Diyarbakır Ninova Prestige Sinemaları'nda sürecek olan festivalde üç gün boyunca toplam 15 seansta 15 farklı film gösterilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Gizem Keçeci, Vodafone Türkiye olarak 4 yıldır İKSV'nin resmi iletişim sponsorluğunu üstlendiklerini belirterek, bu yıl da Vodafone'un gençlik markası FreeZone'la 12. Filmekimi'ne destek verdiklerini aktardı.

Gençlerin, İKSV ekibinin bu yıl da özenle hazırladığı festival programındaki değerli filmlerle buluşmasına katkıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Keçeci, şunları kaydetti:

"25 yaş ve altı gençlerin ihtiyaçlarına uygun avantajlar yaratmak üzere hayata geçirdiğimiz Vodafone FreeZone markamızla hedefimiz, gençlere daha fazla özgürlük alanı yaratmak. Sinemanın, gençlerin sosyal hayatlarında en sevdikleri ve en çok vakit ayırdıkları aktivitelerden biri olmasından hareketle, geçen yıl 'Türkiye'nin En Kapsamlı Sinema Kampanyası'nı hayata geçirdik. Vodafone FreeZone'lu gençler 40'tan fazla şehirde, 130'dan fazla sinemada bir bilet aldıklarında bir bilet hediye kazanıyorlar. Buna paralel, gençlerin usta yönetmenlerin ödüllü filmlerini özgürce keşfetmeleri için İKSV Filmekimi'nin bu yıl da sponsorluğunu üstleniyoruz ve Vodafone FreeZone'lulara Filmekimi'nde de bir bilet aldıklarında, bir bilet hediye alma imkanı sunuyoruz. Sinemanın hem büyük şehirlerde hem de Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan gençlerce ilgi gördüğünü de biliyor. Filmekimi'ni ve hediye bilet kampanyamızı İstanbul dışında 6 ilimize daha götürüyoruz. Gençlerin, İKSV ekibinin bu yıl da özenle hazırladığı festival programındaki değerli filmlerle buluşmasına katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyor ve tüm gençleri FreeZone'un özgür dünyasına davet ediyoruz."

İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan da, Filmekimi kapsamında bu yıl üçüncü kez İstanbul dışına çıktıklarını belirterek, Filmekimi'nin artık tüm Türkiye'de tanınan ve ilgiyle takip edilen bir etkinlik haline geldiğini dile getirdi.

Gittikleri kentlerde sinema kültürünü geliştirmeyi ve bir izleyici kitlesi oluşturmayı hedeflediklerini aktaran Tan, "Avrupa Birliği Media programı ve Saraybosna, Transilvanya ve Sofya Film Festivalleri ile işbirliği halinde gerçekleştirdiğimiz Filmekimi'ni 2 yıldır destekleyen sponsorumuz Vodafone Freezone'un katkısıyla gelecek yıllarda daha çok şehirde olmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Festival, 25-27 Ekim tarihlerindeki Diyarbakır ve Gaziantep gösterimlerinin ardından tamamlanacak. - İstanbul

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title