12 Dev Adam Kondisyon Depoluyor...

2009 Avrupa Şampiyonası'na Katılmak İçin Eylül Ayında Eleme Grubu Maçlarında Mücadele Edecek Olan A Milli Takım, Çalışmalarına Ara Vermeden Devam Ediyor.

12 Dev Adam Kondisyon Depoluyor...

2009 Avrupa Şampiyonası'na katılmak için Eylül ayında eleme grubu maçlarında mücadele edecek olan A Milli Takım, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

A Milliler bu sabah Abdi İpekçi Spor Salonu'nda 2 saat süren antrenman yaptılar. İlk 15 dakikası basına açık olarak yapılan idmanda, Ay yıldızlı ekibimiz ilk bölümünde top çalışması yaptı. Daha sonra ise milliler kondisyoner Paola Belatti eşliğinde strech ve kondisyon çalışmaları yaptılar. A Milli Takım'ın antrenmanı şut çalışması ile son buldu. 12 Dev Adam bu akşam 18:30da yapacağı antrenmanla hazırlıklarına devam edecek.

Öte yandan antrenman öncesinde milli oyuncuları açıklamalarda bulundular. Ersin Görkem, çalışmaların henüz başında olmalarına rağmen her şeyin yolunda olduğunu belirtirken, "Şimdi salonda kondisyon çalışmaları yapıyoruz. Önümüzdeki hafta da daha çok beşe beş ağırlıklı antrenmanlara başlayacağız. Şuan için her şey çalışmalar çok güzel geçiyor. Bu antrenmanlar fiziki açıdan hazır olmamız için çok önemli. ABD ve Litvanya ile hazırlık maçları oynayacağız bunlar bizim için ciddi sınavlar olacak. Gerçi o takımlar bize göre daha hazır durumdalar çünkü olimpiyatlara hazırlanıyor. Sonuçta elimizden geldiğince iyi oynayıp kendimizi daha üst seviyelere çıkarmak hedefimiz. Eleme grubunda da Fransa favori ekiplerinden birisi. Tabi bizde kendi gücümüzü biliyoruz. Elemelerden geçerek Avrupa Şampiyonası'na katılacağımızı düşünüyorum" dedi.

Milli oyuncu Engin Atsür ise daha çok kondisyon çalışmaları yaptıklarını söyledi. Atsür, "Yazın vermiş olduğu hamlığı üzerimizden atmaya çalışıyoruz. Şuanda her şey güzel. Arkadaşlık olsun, çalışma ortamı olsun. İlk ciddi sınavımızı da ABD karşısında vereceğiz. Bizim için zor geçecek. Onlar başka amaca biz başka amaca yönelik maçlar yapacağız. Daha hazırlıkların başındayız. Onlarda sonlarına yaklaşıyorlar. Sonuç çok önemli değil ama iki güçlü ekiple oynamak bizim açımızdan iyi olacak" şeklinde konuştu.

Cemal Nalga ise tatil döneminde sonra hazırlıklara başladıklarını ifade ederek, "Çalışmalara yeni başlamamız rağmen yoğun tempoda gidiyoruz. Milli takımda arkadaşlık olsun, ortam olsun her şey çok güzel. ABD ile ilk hazırlık maçımızı yapacağız. İlk maçımız olmasına rağmen elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. Eleme grubunu da değerlendiren Nalga, "Grubun en güçlü ekiplerinden birisi Fransa. Gerçekten iyi bir takım. Ama biz de iyi bir takımız. Önümüzde uzun bir çalışma dönemi var. Eleme maçlarında elimizden gelenin en iyisini yaparak Avrupa Şampiyonası'na katılmak istiyoruz" dedi.

Semih Erden ise milli takımda çalışma ortamının çok güzel olduğunu söyledi. Erden şöyle devam etti; "Milli Takım forması altına olmak onur verici. Burada ortam gerçekten çok güzel. Şuan her şey yolunda gidiyor. Çalışma tempomuzda her geçen gün daha da artıyor. ABD ile ilk ciddi sınavımızı vereceğiz. Burada elimizden geldiğince en iyi hazırlıkları yapıp ülkemizi temsil etmek istiyoruz."

Kaynak: CHA