12 Dev Adam Basketbol Okulları 5. Türkiye Ligi Şöleni

Samsun'un Bafra İlçesinde, Türkiye Basketbol Federasyonu Tarafından Garanti Bankası Sponsorluğunda Düzenlenen 12 Dev Adam Basketbol Okulları 5. Türkiye Ligi Şöleni Başladı.

12 Dev Adam Basketbol Okulları 5. Türkiye Ligi Şöleni

Samsun'un Bafra ilçesinde, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 12 Dev Adam Basketbol Okulları 5. Türkiye Ligi Şöleni başladı.

Türkiye çapında 53 ilde 2 bin öğrenci ile faaliyetlerini 6 yıldır sürdüren 12 Dev Adam Basketbol Okulları'nda her yıl düzenlenen Türkiye Ligi müsabakalarının ilki 1-3 Mayıs tarihleri arasında Kuzey Grubu maçları ile Samsun'un Bafra ilçesinde Gençlik ve Spor Salonu'nda start aldı. Amasya, Çorum, Erzincan, Kayseri, Nevşehir, Tokat, Yozgat ve Zonguldak takımları ile Samsun'un Bafra ve Vezirköprü ilçe takımlarının katıldığı şölen, Bafra Gençlik ve Spor Müdürlüğü Salonu'nda 12 Dev Adam Basketbol Okulları Danışmanı İsmet Badem'in açılış konuşması ile başladı.

Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Bafra Garnizon Komutanı Yarbay Metin Özdemir, Samsun İl Gençlik Spor Şube Müdürü Haşim Murat Öztürk, Bafra Belediye Başkan Yardımcıları Fikri Düşünsel ile Ahmet Toksöz ve Bafra İlçe Emniyet Müdürü Kadri Özkan'ın da hazır bulunduğu programda konuşan İsmet Badem, 12 Dev Adam Basketbol Okulları'nın sosyal misyonundan bahsederek basketbol ile eğitimin bir arada rahatlıkla yürümesi gerektiğinin mesajını verdi. Basketbol sporunun kişinin fiziksel ve ruhsal gelişine ciddi anlamda katkı sağladığına değinen Badem, "12 Dev Adam Basketbol Okulları, ülkemiz basketbolunda çığır açtığına inanıyorum. Bu projeyi faaliyete geçtiğinden beri yakından takip ediyorum. Bu projeye çok inanıyorum, devam ettiği sürece hep içinde olmaya çalışacağım. Zira bu projeyi Türk basketbolunun kurtuluşu ve Anadolu'nun basketbol ile tanışması olarak görüyorum" dedi.

Badem, 12 Dev Adam Basketbol Okulları'nda yetişen sporcuların 6 yıldır devam eden turnuva ile değişik illerden sporcuları ve kültürleri tanıdığını dile getirerek, "Büyük şehirlerde basketbol adına kullanılan tüm imkanlar 12 Dev Adam Basketbol Okulları projesi ile Anadolu'daki çocuklarımızın hizmetine sunuluyor. 12 Dev Adam Basketbol Okulları sayesinde Anadolu'daki illerde lisanslı basketbolcu sayısı ciddi bir artış gösterdi. Her şeyden öte bir basketbol ailesi oluştu" diye konuştu.

12 Dev Adam Basketbol Okulları Direktörü Samer Şenbayrak ise, "12 Dev Adam Basketbol Okulları, Anadolu basketbolunun gelişmesi ve alt yapı adına çok önemli bir proje. Projenin başlangıcından beri Anadolu'nun çeşitli kentlerinde yaklaşık 25 bin sporcu 12 Dev Adam Basketbol Okulları eğitim şemsiyesi altında bir araya gelerek basketbolla tanıştı. Anadolu'da büyük bir basketbol kaynağı oluşturma hedefi güden bu proje, çok başarılı olmaya devam ediyor. 4 bölgede yaklaşık 650 sporcunun katılımı ile gerçekleştireceğimiz 12 Dev Adam Basketbol Okulları V. Türkiye Ligi Şöleni, yapılan çalışmaların gözlemlenmesi ve sporcuların gelişimlerinin izlenebilmesi adına çok önemlidir" ifadelerini kaydetti.

(NA-SA-OK-S)