11. Uluslararası Kar Film Festivali"
Haberler » Yerel » 11. Uluslararası Kar Film Festivali" - Haberler

11. Uluslararası Kar Film Festivali"

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesince düzenlenen ve 200 filmin yarıştığı "Uluslararası Kar Film Festivali"nde, beş kategoride dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

11. Uluslararası Kar Film Festivali

İletişim Fakültesince düzenlenen ve 200 filmin yarıştığı "Uluslararası Kar Film Festivali"nde, beş kategoride dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

Bu yıl 11'incisi gerçekleştirilen festivalde belgesel, kurgusal, reklam, animasyon ve deneysel olmak üzere 5 kategoride 200 film dereceye girebilmek için yarıştı.

Palandöken Dağı'nda bir otelde düzenlenen ödül törenine dalında başarılı, ödüllü ve popüler yönetmenler ile oyuncular ve sinema sektörü temsilcileri katıldı.

Öğrenci ve öğretim üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği festivalde, deneysel film kategorisinde "K-Etkisi" eseriyle Alparslan Karlıoğlu'na, belgesel film kategorisinde "Katık" eseriyle Yahya Ercan'a, kurgusal film kategorisinde "Cennetin Çiçekleri" eseriyle Ömer Miraç Tunç'a, animasyon film kategorisinde "Losing Colors" eseriyle Ozan Gönen'e tam cumhuriyet altını takdim edildi. Reklam filmi kategorisinde ise birinci ve ikinciye layık film olmadığı için "Zede" eseriyle üçüncü olan Metehan Şereflioğlu'na çeyrek altın verildi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler