11. Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali Devam Ediyor

11. Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali Devam Ediyor

Antalya'nın Kaş İlçesinde Düzenlenen 11. Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali Kapsamında Düzenlenen Yüzme ve Kano Yarışlarında Sporcular, Yunanistan'ın Meis Adası'ndan Kaş'a Kadar Yarıştı.

11. Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali Devam Ediyor

Antalya'nın Kaş ilçesinde düzenlenen 11. Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen yüzme ve kano yarışlarında sporcular, Yunanistan'ın Meis Adası'ndan Kaş'a kadar yarıştı.

Antalya'nın Kaş ilçesinde bu yıl 11'incisi düzenlenen festival, yüzme ve kano yarışlarıyla devam etti. Yüzme ve kona dallarında yarışacak sporcular, teknelerle Meis Adası'na götürüldüler. Meis'ten Kaş'a kadar olan 7,5 kilometrelik mesafede yapılan yüzme yarışlarında bayanlarda Antalya Koleji öğrencisi Sanem Çetin, erkeklerde aynı okuldan Safter Giray Arın, kano yarışlarında ise Murat Okur-Diurmid Hanley çifti birinci oldu.

Ayrıca yarışların startını görüntüleyebilmek amacıyla Meis Adası'na götürülen basın mensupları, adaya alınmadı. Basın mensuplarını Kaş'tan getiren tekne Meis Adası limanı girişinde bir süre bekletildi.

Yarışlar sonrası gazetecilere açıklama yapan Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, festival kapsamında dostluk amacıyla Meis Adası'ndan Kaş'a yüzme ve kano yarışlarının gerçekleştirildiğini söyledi. Kaş ile Meis Adası arasında dostluğu geliştirmek amacıyla kardeş şehir protokolü imzalandığını belirten Kocaer, bu protokolün iki ülke arasındaki dostluğa ivme kazandıracağını belirtti. Kocaer, gazetecilerin adaya alınmamasıyla ilgili olarak, "Ayrı iki ülkeyiz ve ayrı prensipleri var. Onların prensiplerine uymak zorunluluğumuz var. Bu prensipler bazen ufak sıkıntılara neden olabiliyor" dedi.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

(AA-ŞT-SÇ-HE-Y)

Kaynak: İHA