'11. Ankara Uluslararası Caz Festivali' Başladı

'11. Ankara Uluslararası Caz Festivali' Başladı

Ankara Caz Derneği'nce (Acd) Düzenlenen 'Ankara Uluslararası Caz Festivali'nin 11'incisi, Türk Armoni Yıldızları Orkestrası (Türkay) ve Sanatçı Ayten Alpman'ın Birlikte Verdiği Açılış Konseriyle Başladı.

'11. Ankara Uluslararası Caz Festivali' Başladı

Ankara Caz Derneği'nce (ACD) düzenlenen ''Ankara Uluslararası Caz Festivali''nin 11'incisi, Türk Armoni Yıldızları Orkestrası (TÜRKAY) ve sanatçı Ayten Alpman'ın birlikte verdiği açılış konseriyle başladı.

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu'ndaki konseri, Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Marc Pierini, İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, Ankara Caz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Varoğlu ve eşi Özlem Oktar Varoğlu ile ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Acar da izledi.

Konser öncesinde konuşan Lütfi Varoğlu, festivalde 11 yılı geride bıraktıklarını ve 12'incisini başarmayı istediklerini söyledi.

Varoğlu, bu yılki festivalde 260'tan fazla müzisyen ve 5 büyük orkestrayı ağırlayacaklarını belirterek, ''Cumhuriyet'in Başkenti Ankara'nın, hakkettiği kültürel zenginliğe ulaşması için gayret gösteriyoruz'' dedi.

Konuşmanın ardından Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde kurulan Türk Armoni Yıldızları Orkestrası (TÜRKAY) sevilen caz melodilerini Ankaralı sanatseverler için seslendirdi.

Toplam 33 kişiden oluşan TÜRKAY'ın konserinin ikinci bölümünde, sanatçı Ayten Alpman şarkılarıyla orkestraya eşlik etti.