107 yaşındaki Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'dan altın öğüt: "Çok okuyun, boş vakit geçirmeyin"

107 yaşındaki Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'dan altın öğüt: "Çok okuyun, boş vakit geçirmeyin"

107 yaşındaki Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'dan altın öğüt: "Çok okuyun, boş vakit geçirmeyin" Mersin'de Erdemli Kaymakamı Avni Kula 107 yaşındaki Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'ı, evinde ziyaret ederek Anneler Günü'nü kutladı.

107 yaşındaki Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'dan altın öğüt:
10.05.2020 20:19 | Son Güncelleme: 10.05.2020 20:19

107 yaşındaki Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'dan altın öğüt: "Çok okuyun, boş vakit geçirmeyin"

MERSİN - Mersin'de Erdemli Kaymakamı Avni Kula 107 yaşındaki Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'ı, evinde ziyaret ederek Anneler Günü'nü kutladı. İlmiye Çığ, gençlere çok okuyun, boş vakit geçirmeyin tavsiyesinde bulundu.

Kaymakam Kula, İlmiye Çığ'ın ilçeye bağlı Kargıpınarı Mahallesindeki evini ziyaret ederek Anneler Günü'nü kutladı. Çiçek takdiminde bulundu, çeşitli armağanlar verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun mesajını iletti.

Ziyaret esnasında İlmiye Çığ, "Atatürk olmasaydı bu günlere gelemeyecektik. Onun yolundayız, yolunda gideceğiz. Buna inanıyorum. Onun için gençlere bütün tavsiyem çok okusunlar, çok çalışsınlar. Boş vakit geçirmesinler. 5 bin yıl önce Sümerler 'Boş vakit geçirdin de neye yaradı' demişler. Biliyorsun neden öğretmiyorsun. Bir şeyi bildiğin zaman onu öğreteceksin" diyerek tavsiyelerde bulundu.

Kaymakam Kula, şehit annesi 83 yaşındaki Fatma Söğüt'ü de evinde ziyaret ederek Anneler Günü'nü kutladı, şehit annesine çiçek takdim etti.

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: 107 yaşındaki Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'dan altın öğüt: "Çok okuyun, boş vakit geçirmeyin" - Mersin
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 18:49:22. #1.14#
title