100 Tır, Türkiye'yi Tanıtmak Üzere Avrupa'ya Gidiyor

100 Tır, Türkiye'yi Tanıtmak Üzere Avrupa'ya Gidiyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dhl Express İşbirliğiyle Gerçekleştirilen Proje Kapsamında "Tarihi, Doğayı ve Daha Fazlasını Keşfetmek İçin Türkiye'yi Ziyaret Edin" ve " Medeniyetlerin Kalbi Türkiye'yi Ziyaret Edin" Sloganlarını Taşıyan Dhl Tır'ları Taksim'den Avrupa'ya Doğru Yola Çıkıyor.

100 Tır, Türkiye'yi Tanıtmak Üzere Avrupa'ya Gidiyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, DHL Express işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında ¨Tarihi, doğayı ve daha fazlasını keşfetmek için Türkiye`yi ziyaret edin¨ ve ¨ Medeniyetlerin kalbi Türkiye`yi ziyaret edin¨ sloganlarını taşıyan DHL TIR`ları Taksim`den Avrupa`ya doğru yola çıkıyor.

PROJENİN TANITIM TOPLANTISINA TURİZM VE KÜLTÜR BAKANI ATİLLA KOÇ DA KATILDI.

Toplantıda konuşan DHL Express Bölge Direktörü Michel Akavi ¨Bildiğiniz gibi AB üyeliğinde ülkemizi Avrupa`ya doğru bir şekilde tanıtmak büyük önem taşıyor. DHL Express olarak bu tür tanıtım çalışmalarında var olmaktan dolayı mutluluk duyuyor ve tüm şirketleri Türkiye`yi tanıtıcı projelerde yer almaya davet ediyoruz¨ dedi.
Turizm ve Kültür Bakanı Atilla Koç ise ¨Bu ülkenin ve turizm ürünlerinin tanıtılması çok önemli. Fırsatların fırsatını kullanarak, yeni bir şey yaparak tanıtmak ise çok daha önemli¨ dedi.

100 TIR`ın Türkiye`nin tanıtımı için giydirilmesinin istisnai bir durum olduğunu belirten Koç, ¨Ülkemizin öncü firmaları bu tür tanıtımlarda bize yardım etsin. Ben özel sektörün dinamizmine inanıyorum. Özel teşebbüsle ortak menfaatlerimizi birleştirerek ülkemizin daha çok bilinmesini istiyoruz. Bu hususta bize destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. DHL ve yöneticilerine ise ayrıca teşekkür ediyorum¨ şeklinde konuştu.