100 Bin İsrailli Gelmekten Vazgeçti

İsrail Endüstri ve Ticaret Bakanı Ben Eliezer, İsrail ve Türkiye Arasındaki Ekonomik İlişkilerin, İki Ülke Arasındaki Siyasi Gerginliğin Dışında Kalmasını Umduğunu Belirtirken, Türkiye'ye Yönelik Bu Sezon İçin Yapılan 150 Bin Kişilik Rezervasyonun 100 Bininin İptal Edildiği Bildirildi.

100 Bin İsrailli Gelmekten Vazgeçti

İsrail Endüstri ve Ticaret Bakanı Ben Eliezer, İsrail ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin, iki ülke arasındaki siyasi gerginliğin dışında kalmasını umduğunu belirtirken, Türkiye'ye yönelik bu sezon için yapılan 150 bin kişilik rezervasyonun 100 bininin iptal edildiği bildirildi.

Eliezer, Reuters'a yaptığı açıklamada, ''Ama gerçekçi de olmak gerek'' diyerek, iki ülke arasında son dönemde ele alınan enerji ve içme suyu projelerinin nasıl devam edebileceğini bilemediğini ifade etti.

Reuters'ın haberinde, İsrail'in endüstri liderlerinin de Türkiye ile ticaretin eski seyrinde devam etmesi çağrısı yaptıkları anımsatılarak, Eliezer'in de, ''Türk ve İsrailli firmaların kendi işlerine bakacaklarını düşünüyorum'' şeklindeki ifadeleri aktarıldı.

Ben Eliezer, Türkiye'deki gösteriler sırasında İsrail bayraklarının yakıldığı TV görüntüleri üzerine, Türkiye'yi ziyaret etmeyi planlayan İsrailli turistlerin vazgeçtiklerini kaydetti.

İsrail Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Yossi Fatael da Türkiye'ye yönelik bu sezon için yapılan 150 bin kişilik rezervasyonun 100 bininin iptal edildiğini söyledi. Fatael, ''Hatta Türkiye üzerinden başka ülkelere geçmeyi planlayan İsrailli turistler arasında da rotalarını değiştirenler oldu'' dedi.

Kaynak: AA