10. Uluslararası Akdeniz Bowlıng Kupası Sona Erdi

Avrupa Bowling Federasyonu ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Tarafından Mersin'de Düzenlenen "10. Uluslararası Akdeniz Bowling Kupası" Sona Erdi. 11 Ülkeden 69 Sporcuyla Rekor Bir Katılımın Yaşandığı Şampiyonun Sonunda, Türk Milli Takımı Çift Erkeklerde 3. Oldu.

10. Uluslararası Akdeniz Bowlıng Kupası Sona Erdi

Avrupa Bowling Federasyonu ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından Mersin'de düzenlenen "10. Uluslararası Akdeniz Bowling Kupası" sona erdi. 11 ülkeden 69 sporcuyla rekor bir katılımın yaşandığı şampiyonun sonunda, Türk Milli Takımı çift erkeklerde 3. oldu.

Türkiye'nin 2. kez ev sahipliği yaptığı müsabakalar Mersin Rollhouse'de yapıldı. Türkiye, Cebelitarık, Fas, Fransa, İsrail, İtalya, Güney Kıbrıs, Malta, San Marino, Yunanistan ve İspanya'dan 2 bay 2 bayandan oluşan takımların katıldığı müsabakalara 11 ülkeden 69 sporcu katıldı. Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen ve 4 gün süren 10. Uluslararası Akdeniz Bowling Kupası, final karşılaşmaları ve ödül töreniyle sona erdi. Turnuvada, Türk Milli Takımı'ndan çift erkeklerde Gediz Ege ve Habib Doğan, 210 ortalama ile 3. olarak bronz madalya aldı. Çift erkeklerde ilk sırayı 219 ortalama ile Fransa alırken, ikinci sırayı ise 214 ortalama ile İtalya elde etti. Çift bayanlarda ise Milli Takım'dan Ebru Özoğluuntur ve Gülhan Aksular, 196 ortalama ile 6. sırada yer aldı. 218 ortalama ile birinci İsrail, 212 ortalamayla Malta ikinci, 207 ortalamayla İtalya ise üçüncü oldu.

Turnuvada, Milli Takım'dan Gülhan Aksular 268, Gediz Ege ise 288 ortalama ile turnuvada tek oyunda en yüksek rakama ulaşan oyuncular olmayı başardı. Aksular ve Ege'nin puanlarının, bugüne kadar yapılan Uluslararası Akdeniz Bowling Kupaları müsabakalarında hiçbir sporcu tarafından elde edilemediği belirtildi.

Tek bayanlarda mücadele eden Yunan Natassa Rovithaki'nin ise 6 oyunda 231 ortalama tutturarak şampiyona rekoru kırdığı belirtildi.

Tek bayanlarda Türk Milli Takımı'ndan Ebru Özoğluuntur 197 ortalama ile 6., tek erkeklerde Gediz Ege 207 ortalama ile 5. ve Habib Doğan ise 205 ortalama ile 7. oldu.

Turnuva sonunda birinciliği elde eden sporculara altın madalya, ikinciliği elde eden sporculara gümüş madalya, üçüncülüğü elde eden sporculara ise bronz madalya, kupa ve çeşitli hediyeler verildi. Dereceye giren sporcuların ödülleri Mersin Valisi Hüseyin Aksoy ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Genel Sekreteri Adnan Öztürk tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından, turnuvaya katılan sporcular Roll House tarafından hazırlanan programda gönüllerince eğlendi.

(ÖT-EYB-OK-S)