10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Samsun Valiliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Yerel ve Ulusal Basın Temsilcilerine Kokteyl Verdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Samsun Valiliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel ve ulusal basın temsilcilerine kokteyl verdi.

Büyük Samsun Oteli’nde düzenlenen kokteyle Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adnan Bahadır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenen Şara, Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş, Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necdet Uzun, İhlas Haber Ajansı(İHA) Bölge Müdürü Ali Yılmaz Ergen, kamu kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri ile ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, yaptığı konuşmada gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlayarak, "Basın aydınlatıcı, iyi ve doğruyu gösterici, fikir, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin en yılmaz savunucusu olan bir güçtür" dedi.

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necdet Uzun ise basındaki yozlaşmanın önüne geçilebilmesi için onurlu gazetecilerin dayanışma içinde olmaları gerektiğini vurgulayarak, "Ülkeyi sahte gündemlerle oyalayan ve günü kurtarmaya çalışan bazı medya patronları, elbette onurlu gazetecilerle kan uyuşmazlığı yaşar. Meslek grupları içinde en zayıf örgütlenme basın sektöründedir. Gazeteciler açısından yaşanan sıkıntının panzehiri, birlik ve beraberlik duygusudur. Onurlu gazeteciler mesleklerine sahip çıktıkları sürece, bu yozlaşmanın önüne geçilebilir" diye konuştu.

(İG-SA)

10.01.2007 21:39 TSİ

Kaynak: İHA