10 Nisan Polis Haftası

10 Nisan Polis Haftası

Düzce'de 10 Nisan Polis Günü'nde, şehit yakınları, gaziler ve emekli emniyet teşkilatı mensupları yemekte bir araya geldi.

10 Nisan Polis Haftası

Düzce'de 10 Nisan Polis Günü'nde, şehit yakınları, gaziler ve emekli emniyet teşkilatı mensupları yemekte bir araya geldi.

Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası etkinliklerinde şehit aileleri, gaziler ve emekli emniyet teşkilatı mensupları unutulmadı. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Yenikent Polisevi'nde şehit aileleri ve gazilerin onuruna yemek verildi.

Yemeğe, Vali Adnan Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, İl Müftüsü Selami Emen ile çok sayıda davetli katıldı.

Yemek öncesi bir konuşma yapan Emniyet Müdürü Ali Gezer, teşkilatın kuruluş yıldönümünü kutlayarak, tüm meslektaşlarına kazasız ve başarılı çalışmalar diledi.

Ardından ise, 110 yaşındayken hayatını kaybeden Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz'ın oğlu Turgut Kaçmaz konuşma yaptı. Polis Teşkilatı'nın 168. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Kaçmaz, "Tüm teşkilat mensuplarına uzun ömürler diliyorum. Babam Balkan, Çanakkale ve İstiklal Savaşına katılmış ve Mustafa Kemal tarafından İstiklal madalyası verilen bir askerdi. 1994'te 110 yaşında vefat etti. Çanakkale 57. Alay şehitliğinde heykeli bulunuyor. Çanakkale Savaşı; vatan duygusu beynine, millet sevgisi kalbine kazınarak, vatan, millet, bayrak için Çanakkale'ye koşan Mustafa Kemal önderliğinde savaşan dedelerimizin kanıyla yazılmış buram buram bir destandır. Türkü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü omuz omuza vererek kazandıkları bir savaştır. O gün düşman İngiliz, Fransız'dı. Bugün düşman cahillik, fakirlik, ayrımcılık, tembellik, vurdumduymazlıktır. Biz bir olduktan sonra ülkenin bir karış toprağı bile geçilemez. Kurşunlar Mehmetçiği, polisi, gençleri, çocukları vurmasın. Analar ağlamasın, çocuklar yetim kalmasın. Herkes barış içinde yaşasın" dedi.

Konuşması sırasında oldukça duygulu anlar yaşayan Kaçmaz, gözyaşlarına hakim olamadı.

(AY)

10.04.2013 14: 31: 37

TSI

NNNN - DÜZCE