10. Kunduz Yayla Şenlikleri

10. Kunduz Yayla Şenlikleri

Samsun'un Vezirköprü İlçesi Kunduz Yaylası'nda, Göl Belediyesi Tarafından Düzenlenen '10. Kunduz Yayla Şenlikleri', Coşkulu Bir Şekilde Gerçekleştirildi.

10. Kunduz Yayla Şenlikleri

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Kunduz Yaylası'nda, Göl Belediyesi tarafından düzenlenen '10. Kunduz Yayla Şenlikleri', coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Şenliklere Vezirköprü Kaymakamlığı'na vekaleten bakan Havza Kaymakamı Azmi Çelik, Garnizon Komutanı Sadık Çolak, Vezirköprü Belediye Başkanı Osman Özer, İlçe Jandarma Bölük Komutanı İlker Emirze, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Çivril, Narlısaray Belediye Başkanı Ali İhsan Üzer, AK Parti Samsun İl Başkanı Ali Akyüz ve çeşitli il ve ilçelerden gelen vatandaşlar katıldı.

Kunduz Yayla Şenlikleri'nin amacının yurt içinde ve yurt dışında olan yöre insanlarını 2 gün de olsa biraraya getirmek ve Kunduz Yaylası'nı en iyi şekilde tanıtmak olduğunu söyleyen Göl Belediye Başkanı Ahmet Avcı, "Bu tür festivaller insanlarımızı kaynaştırıyor, dostluk bağlarını daha sıkı bir şekilde oluşturuyor. Bu tür etkinliklerin her zaman yapılmasında çok fayda görüyorum. Şenliklerimize katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Samsun İlkadım Halkoyunları Ekibi'nin gösterileriyle başlayan şenliklerin ilk gününde, mahalli sanatçı Ahmet Taşkıran ve ilizyonist sihirbaz Buhara Ali Atmaca'nın ardından Ankaralı Yasemin bir konser verdi.

Şenliklerin ikinci gününde 250 güreşçinin katılımıyla yağlı güreşler yapıldı. Oldukça çekişmeli geçen yağlı güreşlerde başpehlivanlığı Ali Rıza Kaya kazandı. 2007 yılı Kunduz Yayla Şenlikleri Güreş Ağası, yapılan açık artırma sonunda 100 bin YTL ile Vezirköprülü iş adamı Sıtkı Sezgin oldu. Sezgin, ağalık için kendisine verilen koçu, İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağışladı.

(ŞU-SA-SN-SN-Y)