10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası - Haberler
Haberi Paylaş

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

AA - Haberler | Yerel
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Cumhuriyetin kurucusu, istiklal mücadelesinin önderi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Cumhuriyetin kurucusu, istiklal mücadelesinin önderi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümünde bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle andığını ifade etti.

Anadolu topraklarından başlayan bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin kuşkusuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde başarıya ulaştığını ifade eden Vali Şahin, şunları kaydetti:

"Ulu Önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur. Kurtuluş ve kuruluş yıllarında; karanlıktan aydınlığa geçişin, karışıklıktan düzene ulaşmanın ve bağımlılıktan özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve müdahalesi belirleyici ve tayin edici bir nitelik arz etmiştir. O'nun yüksek erdemi sayesinde Samsun'da atılan ilk adımla esaretin bariyerleri devrilmiş, meydanlardaki kahramanlıklarla mütecaviz emellerin surları delinmiş ve Cumhuriyetin ilanıyla da milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir.

Atatürk; siyaset adamlığı, askeri kişiliği ve liderlik yeteneğiyle, Türk Milleti'nin önünde çok güzel bir örnektir. Yaptığı yenilikler ile Türk Milletine muasır medeniyetleri hedef göstermiştir. Bizim yolumuz da  bu amaca ulaşmak için tıpkı O'nun yaptığı gibi milletimizle el ele, var gücümüzle çalışmak olmalıdır. Türkiye Cumhuriyetini bizlere emanet eden ve Türk Ulusunun gönlünde ölümsüzleşen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü  bir kez daha saygı, rahmet, minnetle  anıyorum."

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500